Ευχαριστήριο Μήνυμα

Θα θέλαμε να εκφράσουμε τα συγχαρητήριά μας στα Στελέχη του Κέντρου Πρόληψης των Εξαρτήσεων και Προαγωγής της Ψυχοκοινωνικής Υγείας Παιδιών κι Εφήβων ΠΕ Καβάλας κ. Τσελέπη Χρύσα, Επιστημονική Υπεύθυνη του Κέντρου και Κοινωνιολόγο της Υγείας και κ. Βλαδίμηρο Λεωνίδη, Ψυχολόγο του Κέντρου για τη αγαστή συνεργασία που είχαμε και την φετινή σχολική χρονιά. Είχαμε την χαρά και την τιμή να συνεργαστούμε με σκοπό την υλοποίηση βιωματικών δραστηριοτήτων για τους/τις μαθητές/τριες του σχολείου μας με ποικίλα θέματα (Διαχείριση των Συναισθημάτων, Ασφαλή Πλοήγηση στο Διαδίκτυο, Σχολικό Εκφοβισμό, Εξαρτήσεις) και την συνδιοργάνωση σεμιναρίων ενδοσχολικής επιμόρφωσης συνολικής διάρκειας 16 ωρών για τους/τις εκπαιδευτικούς μας (Ψυχική Ανθεκτικότητα των Εκπαιδευτικών, Διαχείριση του Εργασιακού Άγχους των Εκπαιδευτικών, Διαχείριση Κρίσεων εντός κι εκτός Σχολικής Αίθουσας). Είμαστε ευγνώμονες για την συνεργασία μας! Ανανεώνουμε το ραντεβού μας για την επόμενη σχολική χρονιά!