Αρχεία για Οκτώβριος 28, 2019

Συνέντευξη με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Λευκού Μπαστουνιού

Οκτ 201928

Οι μεγαλύτεροι σε ηλικία  μαθητές του Τμήματος Ένταξης του σχολείου μας είχαν την τιμή και την χαρά να συνομιλήσουν με τον κ. Σμαραγδο Κρεμύδα, Πρόεδρο του Νομαρχιακού Συλλόγου Ατόμων με Αναπηρία του Νομού Καβάλας. Ο κ. Κρεμύδας είναι άτομο με αναπηρία όρασης και θέλησε να μοιραστεί με τα παιδιά διάφορες πληροφορίες. Ακολουθούν οι ερωταπαντήσεις που […]

Το μήνυμα της Υπουργού Παιδείας για την 28η Οκτωβρίου

Ζήτω η 28η Οκτωβρίου!

Οκτ 201928

Την Παρασκευή, 25 Οκτωβρίου, οι μαθητές/τριες προσήλθαν στο σχολείο μας με σκοπό την παρακολούθηση των εορταστικών εκδηλώσεων που επιμελήθηκαν οι μαθητές/τριες των τάξεων Γ και Ε με υπεύθυνες εκπαιδευτικούς την κ. Παχούμη Νανά και την  κ. Διαμαντίδου Ελένη. Τραγούδια, ποιήματα, θεατρικό δρώμενο, μουσική επένδυση, παρουσίαση συνδυάστηκαν και έφτιαξαν ένα πολύ όμορφο θέαμα.