Ευχαριστήριο προς τον Σύλλογο Γονέων & Κηδεμόνων

«Αισθανόμαστε την ανάγκη να ευχαριστήσουμε θερμά τα μέλη και το Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων για την ανταπόκρισή τους σε αιτήματα που υποβλήθηκαν σε συνεδρίαση του Σχολικού Συμβουλίου (22-05-2018). Το σχολείο «μεταμορφώθηκε» εσωτερικά, χάρη στην οικειοθελή εργασία μελών του συλλόγου γονέων και στην αμέριστη στήριξη της εταιρίας οικοδομικών υλικών του κ. Κωνσταντίνου Κουτλή και ΣΙΑ ΟΕ. Καταφέραμε έτσι να υποδεχτούμε μαθητές και μαθήτριες σ’ ένα σχολείο καθαρό και φρεσκοβαμμένο, με νέες κουρτίνες. Επίσης διχοτομήθηκε η αίθουσα που στεγάζει το Τμήμα Ένταξης, ικανοποιώντας τις ανάγκες της σχολικής μονάδας σε επιπλέον χώρο.

Θα θέλαμε να τονίσουμε ως εκπαιδευτικοί του σχολείου ότι τέτοιες θετικές ενέργειες από μέρους των Συλλόγων Γονέων & Κηδεμόνων δε θα πρέπει να θεωρούνται αυτονόητες ως μέρος των υποχρεώσεων τους, μιας και η συντήρηση και επισκευή των σχολικών κτιρίων συνιστά υποχρέωση των Σχολικών Επιτροπών των Δήμων».

Οι δάσκαλοι και οι δασκάλες του σχολείου