Εορτασμός της εθνικής επετείου 28ης Οκτωβρίου

Την Παρασκευή 27-10-2017, παραμονή της εθνικής επετείου της 28ης Οκτωβρίου, δε θα πραγματοποιηθούν μαθήματα και δε θα λειτουργήσει το ολοήμερο πρόγραμμα του σχολείου. Όλοι/ες οι μαθητές/τριες θα προσέλθουν κανονικά (8:15) και θα αποχωρήσουν με τη λήξη της γιορτής, περίπου στις 9:30 π.μ. Το δρομολόγιο προς Σκάλα Ποταμιάς είναι στις 9:50 π.μ.

Το Σάββατο 28-10-2017, ημέρα της εθνικής επετείου, είναι αργία. Οι μαθητές και οι μαθήτριες θα συγκεντρωθούν στον χώρο του σχολείου στις 9:45 το πρωί. Θα μεταβούν με υπεύθυνους-συνοδούς εκπαιδευτικούς στην εκκλησία, για την παρακολούθηση της Δοξολογίας και στη συνέχεια θα γίνει η παρέλαση. Θα ακολουθήσει κατάθεση στεφάνων στο Ηρώο των Πεσόντων. Η αποχώρηση των μαθητών/τριών θα γίνει με ευθύνη των γονέων-κηδεμόνων περίπου στις 11:15 π.μ.