Καλώς ήρθατε στην Α-Β τάξη!!!
Σας καλωσορίζουμε στην τάξη μας και σας παρουσιάζουμε τους μαθητές, τις μαθήτριες και τη δασκάλα του τμήματος.

IMG 4878

IMG 4879

Το τμήμα μας έχει δέκα μαθητές στην Α’τάξη και τρεις μαθητές στην Β’ τάξη, που όμως έχουν πολλά κοινά (την αίθουσα, τους δασκάλους, το πρόγραμμα) αλλά και πολλά διαφορετικά πράγματα όπως είναι κάποια μαθήματα (γλώσσα,μαθηματικά, μελέτη περιβάλλοντος).

IMG 4850

Με τον διαδραστικό πίνακα και τον υπολογιστή της τάξης διαβάζουμε τα διαδραστικά βιβλία μας ,παίζουμε διαδραστικά παιχνίδια , κάνουμε διαδραστικές ασκήσεις ,ακούμε μουσική, βλέπουμε βίντεο και γινόμαστε ξεφτέρια στην τεχνολογία!

IMG 4851

Ακολουθούμε πάντα τους κανόνες της τάξης μας και φροντίζουμε να είναι καθαρή. Οι εργασίες μας είτε ατομικές είτε ομαδικές τοποθετούνται στον πίνακα της τάξης .

IMG 4852

Η αίθουσά μας είναι μεγάλη και φωτεινή, με ωραία χρώματα και τα θρανία μας είναι διαμορφωμένα σε ομάδες.

IMG 4848

Μέσα σε αυτή γίνονται τα περισσότερα μαθήματα, αλλά περνάμε και ώρες δημιουργικής απασχόλησης και χαλάρωσης με επιτραπέζια παιχνίδια, lego, παζλ, ψηφιδωτές κατασκευές τουβλάκια ,ζωγραφική , πλαστελίνη κ.α.

IMG 4844

IMG 4843

Φέτος η τάξη μας ανέλαβε τη χριστουγεννιάτικη γιορτή ,αλλά συμμετείχαμε και σε όλες τις άλλες δράσεις του σχολείου
(γιορτές, παρελάσεις, εκδηλώσεις, αθλητικούς αγώνες, εκδρομές κ.α).

IMG 4853

Μέσα στην τάξη μας ζήσαμε ́ “δύσκολες” αλλά και ευχάριστες στιγμές, όμως στο τέλος μιας όμορφης διαδρομής άραγε ποιός δε θα ήθελε να ξαναγίνει πρωτάκι;