Ευχαριστήριο για τη συλλογή ειδών πρώτης ανάγκης για τους πλημμυροπαθείς
Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου μας ,ανταποκρινόμενος στο κάλεσμα της Ομοσπονδίας Ενώσεων Συλλόγων Γονέων Περιφέρειας Κρήτης και της Ένωσης Συλλόγων Γονέων Δήμου Φαιστού , συγκέντρωσε στο σχολείο μας μεγάλες ποσότητες από είδη πρώτης ανάγκης για τους πλημμυροπαθείς : εμφιαλωμένα νερά ,κονσέρβες ,κομπόστες ,φρυγανιές και παξιμάδια ,χαρτικά ,μωρομάντηλα κ.α . τα οποία με τη βοήθεια του Δήμου Φαιστού ,δια του Αντιδημάρχου κ.Κωνσταντουλάκη Αντωνίου και του προσωπικού του Δήμου και τους οποίους ευχαριστούμε , μεταφέρθηκαν στο νηπιαγωγείο Πετροκεφαλίου ,όπου γίνεται η συγκέντρωσή τους .
Σαν Διευθυντής του Σχολείου θα ήθελα να ευχαριστήσω τους Γονείς/ Κηδεμόνες των μαθητών/τριών του σχολείου μας για τη μεγάλη συμμετοχή τους στην προσπάθεια συλλογής ειδών πρώτης ανάγκης για τους πλημμυροπαθείς.
Η αλληλεγγύη που δείξατε στους συνανθρώπους μας σε αυτές τις δύσκολες εποχές ήταν συγκινητική. Σημαντικό όμως, ήταν και το μάθημα αλληλοβοήθειας και σεβασμού στο συνάνθρωπο που διδάχθηκαν οι μικροί μαθητές/τριες του σχολείου μας από την κίνησή σας αυτή.
Τυμπάκι,02-10-2023
Ο Διευθυντής του Σχολείου
ΓΙΑΝΝΑΚΑΚΗΣ ΦΡΑΓΚΙΣΚΟΣ