ΑΔΕΛΦΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΑΣ.

Ολοκληρώθηκαν   με   επιτυχία   όλες  οι    ενέργειες   που   χρειαζόταν   για   να  γίνει  η αδελφοποίηση  του δικού μας σχολείου με το σχολείο της  Περιστεράς. Αφού προηγήθηκε η δικιά  τους επίσκεψη  στις  24  Μαϊου και έγινε μια  πρώτη γνωριμία μεταξύ  των παιδιών και   εκπαιδευτικών,   αλλά  και  των    συλλόγων   των  γονέων  των  δύο  σχολείων , ακολούθησε   η δικιά μας ολοήμερη επίσκεψη στις 8 Ιουνίου.  Μεταβήκαμε  λοιπόν σε  ένα ορεινό, πανέμορφο χωριό την Περιστερά, και αφού θαυμάσαμε τα  πετρόκτιστα  σπίτια ,την φανταστική θέα , την  δροσερή  πλατεία και τα τρεχούμενα νερά, φυτέψαμε μία μικρή ελιά στην αυλή του σχολείου τους. Η φιλοξενία των εκπαιδευτικών ,των παιδιών αλλά και όλων των κατοίκων του χωριού ήταν άψογη, υποδειγματική και πλουσιοπάροχη. Είμαστε πολύ χαρούμενοι και πανευτυχείς που  αδελφοποιηθήκαμε  με  ένα  τόσο  ωραίο και <<ζεστό>> σχολείο  και  κατ  επέκταση  χωριό!!!!!!