Συμμετοχή του Σχολείου μας στις εορταστικές εκδηλώσεις για την επέτειο της 25ης Μαρτίου

Φέτος, όπως και κάθε χρόνο, το σχολείο μας συμμετείχε στις εορταστικές εκδηλώσεις του Δήμου για την επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821. Το σχολείο μας παρευρέθηκε στην επίσημη δοξολογία που έγινε στον Ιερό Ναό της Μεταμορφώσεως του Σωτήρος  Χριστού, στους Ταξιάρχες, όπου τον πανηγυρικό της ημέρας εκφώνησε η διευθύντρια του σχολείου μας, η κ. Ελένη Τζαβέλλα. Ακολούθησε κατάθεση στεφάνων και παρέλαση τμημάτων των μαθητών. Οι εκδηλώσεις τελείωσαν με παραδοσιακούς χορούς από τους μαθητές μας καθώς και σύντομο σχολιασμό του κάθε χορού από τον γυμναστή μας κ. Τέλιο Δημήτριο.

Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές μας για την πολύ καλή εμφάνισή τους καθώς και στον γυμναστή μας κ. Τέλιο Δημήτριο για την άρτια προετοιμασία των μαθητών του.