Χριστουγεννιάτικη εκδήλωση

“Τα χριστούγεννα στον κόσμο”

Αμφιθέατρο Σχολείου

Πέμπτη 15  Δεκεμβρίου 2011

ώρα 6 μμ

Υλοποιώντας από τη μια πλευρά την επιθυμία μας  ν’ ανοίξουμε το σχολείο μας στην τοπική κοινωνία καθιστώντας το έτσι χώρο που προσφέρει ευκαιρίες για καλλιέργεια του ήθους και του πνεύματος και, στοχεύοντας, από την άλλη, μέσω της γνώσης να γεφυρώσουμε τα χάσματα της διαφορετικότητας, των λαών, οργανώνουμε την Πέμπτη 15 Δεκεμβρίου και ώρα 6μμ εκδήλωση με θέμα «Τα Χριστούγεννα στον κόσμο».

Τα Χριστούγεννα είναι μια παγκόσμια γιορτή. Για πολλούς, η ωραιότερη του χρόνου.  Σας καλούμε να ταξιδέψετε μαζί μας στο παρελθόν του τόπου μας αλλά και στο παρόν πολλών κρατών απ’ όλες τις ηπείρους.  Θ’ ακούσετε για έθιμα άλλων χωρών, θα δείτε σχετικές εικόνες και βίντεο, θα απολαύσετε τη χορωδία των μαθητών μας να τραγουδά σε τρεις γλώσσες και, στο τέλος, θα γευτείτε παραδοσιακά εδέσματα της Ελλάδας και … του κόσμου.

Πατήστε εδώ για να δείτε την πρόσκληση και το πρόγραμμα της εκδήλωσης