Εξαιρετικά επιτυχημένη η χριστουγεννιάτικη εκδήλωση

Με πέραν του αναμενόμενου επιτυχία πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη 15 Δεκεμβρίου 2011 η εκδήλωση «Χριστούγεννα στον κόσμο» στο Δημοτικό Σχολείο Ταξιαρχών . Η άρτια οργάνωση εκ μέρους των εκπαιδευτικών, η κατανυκτική ατμόσφαιρα, η αθρόα προσέλευση των κατοίκων και των τεσσάρων χωριών του τέως Δήμου Πελλιναίων, η συγκινητική προσφορά των γονέων σε παραδοσιακά χριστουγεννιάτικα εδέσματα συντέλεσαν τα μέγιστα στην επιτυχία. Ιδιαίτερη νότα έδωσε η χορωδία του σχολείου που τραγούδησε σε τρεις γλώσσες καθώς και η μικρή Ευαγγελίνα Κόκκα που συνόδευσε τις μελωδίες με το βιολί της. Την εκδήλωση τίμησαν ο Δήμαρχος Φαρκαδόνας κος Κων/ος Οικονόμου, ο Αντιπρόεδρος Δήμου Φαρκαδόνας κος Ιωάννης Γεωργολόπουλος, ο κος Αλέξανδρος Κόφφας εκ μέρους της πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης, ο κος Ιωάννης Ρίζος, πρόεδρος της Σχολικής Επιτροπής Δήμου Φαρκαδόνας καθώς και οι πρόεδροι των τοπικών συμβουλίων.