Δημοσιεύθηκε στην Α τάξη, Ανακοινώσεις, Β τάξη, Γ τάξη, Δ τάξη, Ε τάξη, Στ τάξη

ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟΣχολείο 4 1

Με την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς θα θέλαμε να εκφράσουμε τις θερμές ευχαριστίες μας προς τον Δήμο Αλμωπίας, τους αρμόδιους αντιδημάρχους, τον πρόεδρο της τοπικής κοινότητας Πολυκάρπης και τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων για όλη την προσπάθεια που κατέβαλαν και τη σημαντική συνδρομή τους στις εργασίες που έγιναν πριν χτυπήσει το πρώτο κουδούνι, ώστε να είναι το σχολείο μας αντάξιο των μαθητών και των μαθητριών μας, αντάξιο των παιδιών μας!

Ένα σχολείο μαθητοκεντρικό, δυναμικό, καινοτόμο, αειφόρο που φροντίζει για την ασφάλεια των παιδιών, που προσφέρει κίνητρα μάθησης και προάγει τις δυνατότητές τους στον μέγιστο βαθμό. Ένα σχολείο που καλλιεργεί ολόπλευρα την προσωπικότητα των μαθητών/τριών μας και αναπτύσσει τις γνωστικές, νοητικές, συναισθηματικές και κοινωνικές τους δεξιότητες. Ένα σχολείο στην υπηρεσία των παιδιών!

Με την πεποίθηση ότι το σχολείο μας μπορεί να συμβάλει στη δημιουργία ενός καλύτερου κόσμου, ευχόμαστε υγεία, πρόοδο και καλή σχολική χρονιά!

Δημοσιεύθηκε στην Ανακοινώσεις

Αγιασμός – Έναρξη Σχολικής Χρονιάς

Σήμερα Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου 2024 πραγματοποιήθηκε στον προαύλιο χώρο του σχολείου μας ο καθιερωμένος αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς. Τον Αγιασμό τέλεσε ο ιερέας του χωριού μας, αιδεσιμολογιότατος πατέρας Κωνσταντίνος Χοροζάνης. Με την παρουσία τους μας τίμησαν  ο Αντιδήμαρχος του Δήμου Αλμωπίας κ. Χρυσίδης Παύλος, ο πρόεδρος του τοπικού διαμερίσματος Πολυκάρπης κ. Κιουλτζόπουλος Χρήστος και φυσικά μαζί με τους μαθητές μας και τους γονείς τους και οι μικροί φίλοι μας από το νηπιαγωγείο…

IMG 7840d80cb8bf717e464552ac3ce20bcc V

IMG 763d224a4ae35a8e6381473d754a0d3b V

Δημοσιεύθηκε στην Α τάξη, Ανακοινώσεις, Β τάξη, Γ τάξη, Δ τάξη, Ε τάξη, Στ τάξη

ΑΓΙΑΣΜΟΣ 2024-25

Την Τετάρτη  11-9-2024  και ώρα 9.00 π.μ, θα υποδεχτούμε με χαρά τους μαθητές και τις μαθήτριές μας

στην αυλή του Δημοτικού Σχολείου Πολυκάρπης,

όπου θα τελεστεί ο Αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά 2024-25.

Οι μαθητές/τριές μας θα προσέλθουν με τα σακίδιά τους για να παραλάβουν τα σχολικά βιβλία τους και θα αποχωρήσουν στις 10.30 π.μ.

Ευχόμαστε να έχουμε όλοι/ες καλή και δημιουργική σχολική χρονιά!

Η Δ/ντρια και το διδακτικό προσωπικό του σχολείου.

Back to school facebook post

Δημοσιεύθηκε στην Εκδηλώσεις

Γιορτή Λήξης Σχολικού Έτους

Την Πέμπτη 13 Ιουνίου πραγματοποιήθηκε στο προαύλιο του Σχολείου η Γιορτή Λήξης του Σχολικού Έτους 2023 – 2024. Τα παιδιά όλων των τάξεων, παρουσία γονέων και κηδεμόνων, συμμετείχαν σε δράσεις με παιχνίδια, χορό και διάφορα άλλα δρώμενα. To θέα της φετινής καλοκαιρινής γιορτής ήταν “το νερό”, ως πηγή έμπνευσης, ζωής, χαράς, παιχνιδιού, φύσης!

χ

Δημοσιεύθηκε στην Αθλητισμός

Αγώνες στίβου και ποδοσφαίρου

Στιγμιότυπα από την απονομή των τίτλων συμμετοχής των μαθητών/τριών της Ε΄ & ΣΤ΄ Δημοτικού στους αγώνες στίβου και ποδοσφαίρου που διοργανώθηκαν στο γήπεδο του Αλμωπού .

φ