Μια υπέροχη εκδρομή!

Μια εξαιρετική ημερήσια εκδρομή πραγματοποίησε σήμερα Παρασκευή 24 Μαΐου 2024, το σχολείο μας. Πρώτος προορισμός το Μουσείο της Βεργίνας και στη συνέχεια χαλάρωση και ξεκούραση στον όμορφο Άγιο Νικόλαο της Νάουσας.
Γονείς, μαθητές και εκπαιδευτικοί είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν στιγμιότυπα από τη ζωή των αρχαίων Μακεδόνων στα χρόνια της ακμής τους (3ος και 4ος αιώνας) και φυσικά να θαυμάσουν τα εντυπωσιακά εκθέματα, τα ταφικά μνημεία, τις τοιχογραφίες αρχαίων μύθων μένοντας ενθουσιασμένοι με τη χρυσή λάρνακα με τα οστά του βασιλιά Φιλίππου Β’.
Ήταν πραγματικά μια υπέροχη εκδρομή, με αρκετή ιστορική πληροφόρηση και επιμόρφωση και εκτός σχολείου κυρίως των παιδιών, αλλά και των μεγάλων και με αρκετές ξέγνοιαστες στιγμές χαλάρωσης στην πανέμορφη Ελληνική ύπαιθρο.