“Με τα παιδιά στο σπίτι; Δείτε παιδικές θεατρικές παραστάσεις του Εθνικού Θεάτρου…online!”

Αγαπητοί γονείς, επειδή το σχολείο έκλεισε προληπτικά, αναζητάμε τρόπους για να γεμίσουμε δημιουργικά και ψυχαγωγικά τον ατελείωτο χρόνο που περνάμε στην… καραντίνα!
Είναι μια καλή ευκαιρία λοιπόν να παίξουμε επιτραπέζια, να διαβάσουμε βιβλία, να κάνουμε χειροτεχνίες, να ζωγραφίσουμε…να δούμε θέατρο.
Επισκεφθείτε, λοιπόν, το ψηφιοποιημένο αρχείο του Εθνικού Θεάτρου και απολαύστε την «Ωραία Κοιμωμένη» και τον «Τσάρο με τη μακριά γενειάδα» της Κάρμεν Ρουγγέρη, τον «Γύρο του Κόσμου σε 80 ημέρες» της Μαριάννας Τόλη και τον «Δον Κιχώτη» του Σταύρου Τσακίρη.

Ψηφιακό Σχολείο

Διαδραστικές ασκήσεις online για το Δημοτικό

Ψηφιοποιημένο αρχείο του Εθνικού Θεάτρου

Ψυχαγωγία και μάθηση