“Τελετή Λήξης του Σχολικού Έτους”

Μία πολύ όμορφη Τελετή Λήξης του Σχολικού έτους πραγματοποιήθηκε στον προαύλιο χώρο του Δημοτικού Σχολείου Νέων Βρασνών, την Τρίτη, 14/06/2016.
Η εκδήλωση στην οποία συμμετείχαν όλα τα παιδιά του σχολείου, περιλάμβανε παιχνίδια σε ανοιχτό χώρο, χορούς, και ένα μουσικοκινητικό δρώμενο αποχαιρετισμού από τους μαθητές της ΣΤ΄ Τάξης.
Σε ένα Σχολείο κατάμεστο από την προσέλευση του κόσμου, με μεγάλους πρωταγωνιστές τα παιδιά, όλοι μαζί, προσπαθήσαμε να μπούμε στο πνεύμα των καλοκαιρινών διακοπών, και της ξεγνοιασιάς.
Στο τέλος της γιορτής, ο Σύλλογος Γονέων, απένειμε στα παιδιά της έκτης δημοτικού αναμνηστικά δώρα.

Κατηγορίες: Αρχική, Γιορτές. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.