ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΗ ΓΙΟΡΤΗ

Συγγραφέας: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ "ΑΓΙΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ" ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ | Κατηγορία Γενικά | , στις 04-01-2019

Την Τετάρτη 19/12/2018 οι μαθητές της Α΄και Δ΄ τάξης παρουσίασαν τη Χρισουγεννιάτικη Γιορτή του Σχολείου μας. Παρουσιάστηκε  σε διασκευή, από τις δασκάλες τους κ. Μαρία Παπαδοπούλου και κ. Αθανασία Κούτσικα, το έργο «Η αγέλαστη πολιτεία». Μικροί και μεγάλοι απόλαυσαν τη χαρούμενη αυτή παράσταση!

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΙΚΑΣΤΙΚΗΣ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗΣ

Οι μαθητές του Σχολείου μας στο πλαίσιο του προγράμματος εικαστικής ανακύκλωσης που διοργάνωσε  ο Δήμος Ν. Σμύρνης σε συνεργασία με το τμήμα περιβαλλοντικής εκπαίδευσης της Δ΄Διεύθυνσης Α΄/θμιας Εκπαίδευσης Αθηνών, στόλισαν  το δικό τους δέντρο με ανακυκλώσιμα υλικά στην πλατεία Ειρήνης. Το αποτέλεσμα μαγευτικό!

ΣΟΚΟΛΑΤΑΚΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤ΄ ΤΑΞΗ

Οι μαθητές της ΣΤ΄τάξης και η κ. Θάλεια Νάτση έφτιαξαν σοκολατάκια.

Το αποτέλεσμα … γευστικότατο!