ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ

Συγγραφέας: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ "ΑΓΙΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ" ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ | Κατηγορία Γενικά | , στις 18-10-2019

Η Διευθύντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων ευχαριστούν θερμά το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων για την πρωτοβουλία τους να δωρίσουν στο Σχολείο μας δύο προτζέκτορες για τις αίθουσες διδασκαλίας των Γ΄ και Ε΄ Τάξεων προκειμένου να αξιοποιηθούν στο εκπαιδευτικό μας έργο.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΓΟΝΕΩΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ

Συγγραφέας: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ "ΑΓΙΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ" ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ | Κατηγορία Γενικά | , στις 11-10-2019

Σας γνωρίζουμε ότι οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας δέχονται τους γονείς για ενημέρωση τις ακόλουθες ημέρες και ώρα 13.15 – 14.00.

Κάθε πρώτη Δευτέρα του μήνα:

Γιαννέα Ρουμπίνη – Γ΄τάξη

Νάτση Θάλεια – ΣΤ΄ τάξη

Κάθε πρώτη Τρίτη του μήνα:

Τασούλη Ελισάβετ – Φυσική Αγωγή

Ασημακοπούλου Μίνα – Τμήμα Ένταξης

Κάθε πρώτη Τετάρτη του μήνα:

Ασημακοπούλου Βασιλική – Α΄τάξη

Παπαδοπούλου Μαρία  –  Β΄ τάξη

Αμαξοπούλου Κατερίνα – Δ΄τάξη

Κούτσικα Αθανασία – Ε΄τάξη

Μουταφίδου Ελισσάβετ – Αγγλικά

Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΩΝ

Η ΤΣΑΝΤΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

Συγγραφέας: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ "ΑΓΙΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ" ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ | Κατηγορία Γενικά | , στις 23-09-2019

Σύμφωνα με τη δράση του Υπουργείου Παιδείας με θέμα: » Η τσάντα στο σχολείο» ( αρ. πρωτ. 49/30-11-2017 Πράξη του ΔΣ του ΙΕΠ), ο Σύλλογος Διδασκόντων αποφάσισε ότι κατά τις παρακάτω ημερομηνίες τα παιδιά δεν θα έχουν κατ΄οίκον εργασίες για τη Δευτέρα.

ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ 27/9
ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ 11/10                       25/10
ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ 15/11                        29/11
ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ 6/12                         20/12
ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ 17/1                          31/1
ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ 14/2                         28/2
ΜΑΡΤΙΟΣ 6/3                           20/3
ΑΠΡΙΛΙΟΣ 3/4
ΜΑΪΟΣ 8/5                            22/5
ΙΟΥΝΙΟΣ 5/6

Για λόγους υγιεινής και ασφάλειας (καθαριότητα των χώρων, λειτουργία Ολοήμερου, δραστηριότητες Συλλόγου Γονέων, λειτουργία ΚΔΑΠ) αποφασίστηκε οι τσάντες των μαθητών να μην παραμένουν στον χώρο του σχολείου, αλλά να εφαρμοστεί το πνεύμα της εγκυκλίου.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων