Συμμετοχή στον Διαγωνισμό σχεδίου για T-shirt με θέμα την Ευρωπαϊκή Ημέρα Γλωσσών (European Day of Languages/ Ε.Η.Γ.)

Χωρίς τίτλο

Με πρωτοβουλία της εκπαιδευτικού Γερμανικής Γλώσσας του σχολείου μας κας Μουστακλή Κρυσταλλίας οι μαθητές της Ε΄ και Στ΄ τάξης συμμετέχουν στον διαγωνισμό σχεδίου για T-shirt με θέμα την Ευρωπαϊκή Ημέρα Γλωσσών (European Day of Languages/ Ε.Η.Γ.), για το έτος 2024.

Οι μαθητές/μαθήτριες μας σχεδίασαν ένα πρωτότυπο σχέδιο με θέμα τις γλώσσες και τη γλωσσική επικοινωνία, απολαμβάνοντας τη διαδικασία και ελπίζοντας ότι το δικό τους σχέδιο ίσως να βραβευθεί από το Ευρωπαϊκό Κέντρο Σύγχρονων Γλωσσών (ECML/CELV).

Για την ενημέρωση σχετικά με τους όρους συμμετοχής στον διαγωνισμό, την υποβολή σχεδίων, αλλά και για να πάρουν ιδέες η κα Μουστακλή Κρυσταλλία άντλησε πληροφορίες για να καθοδηγήσει τους μαθητές/τριες από την ακόλουθη ιστοσελίδα: https://edl.ecml.at/Activities/EDLT-ShirtContest/tabid/3147/Default.aspx

Συγχαρητήρια στους μαθητές, στις μαθήτριες, στην εκπ/κό….και καλή μας επιτυχία!