Αρχεία για Μάιος 21, 2019

Γλωσσικό Εργαστήρι

Την Κυριακή 19 Μαΐου 2019 από τις 17:00-19:00 πραγματοποιήθηκε στο Πλαίσιο του προγράμματος της Γαλλοφωνίας, γλωσσικό εργαστήρι για να γνωρίσουν οι μαθητές του σχολείου τη γαλλική γλώσσα μέσα από παιχνίδια και  κατασκευές. Τα παιδιά που συμμετείχαν φαίνεται να το καταχάρηκαν. Ευχαριστούμε τις εκπαιδευτικούς της γαλλικής γλώσσας που επισκέφτηκαν το σχολείο και υλοποίησαν τη δράση.

Συμμετοχή του σχολείου μας στους αγώνες Στίβου

Την Τετάρτη 15 Μαΐου 2019 μαθητές των Ε΄και ΣΤ΄τάξεων του σχολείου μας συμμετείχαν στους αγώνες Στίβου που διοργανώνει κάθε χρόνο το Γραφείο Φυσικής Αγωγής. Ο ενθουσιασμός ήταν μεγάλος από όλους τους μαθητές και  η προσπάθεια μαζί με την άψογη συμπεριφορά που επέδειξαν οι μαθητές αξίζουν τα συγχαρητήρια μας. Μαθητές που ξεχώρισαν για τις επιδόσεις τους […]

Χρώματα και μηνύματα ομορφαίνουν το σχολείο μας!

Με την ευγενική χορηγία, για ακόμη μία φορά, του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων το σχολείο μας ομόρφυνε ακόμη περισσότερο. Χρώματα και όμορφα μηνύματα πλημμύρισαν το χώρο. Θετικά μηνύματα  που θα πρέπει για όλους, μικρούς και μεγάλους να αποτελούν στάση ζωής. Σας ευχαριστούμε πολύ!!!