ΤΕΛΕΤΗ ΑΠΟΝΟΜΗΣ

Σε κλίμα ιδιαίτερα θερμό και συγκινητικό πραγματοποιήθηκε, την Πέμπτη 10 Απριλίου 2014,  η τελετή απονομής των βραβείων  της δράσης “Ευρωπαϊκό Σήμα Γλωσσών” για το έτος 2013 του Ιδρύματος Κρατικών Υποτροφιών .  Εκεί παρευρέθηκαν η Διευθύντρια του σχολείου, η συντονίστρια εκπαιδευτικός, μια εκπαιδευτικός και αντιπροσωπεία μαθητών, ώστε να παρουσιάσουν το πρόγραμμα  “Η ευρωπαϊκή πολυγλωσσία μέσα από τις συσκευασίες των προϊόντων” για το οποίο διακρίθηκε το σχολείο μας.

1534358_728143213896959_7562423282755444576_n

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΟΥ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΥ Δ/ΝΤΗ Π/ΘΜΙΑΣ ΚΑΙ Δ/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΑΝ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ & ΘΡΑΚΗΣ

Συγχαρητήριο μήνυμα
του Περιφερειακού Δ/ντή Εκπ/σης Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπ/σης
Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης
κ. Σάββα Μελισσόπουλου

Η Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης εκφράζει θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές, στη Διευθύντρια και στην εκπαιδευτικό Γαλλικής Γλώσσας Δαμάσκου Ευτυχία του Δημοτικού Σχολείου Μεταξάδων Έβρου, για την εκπαιδευτική δραστηριότητα που δημιούργησαν και βραβεύτηκε με ένα από τα τρία βραβεία της δράσης «Ευρωπαϊκό Σήμα Γλωσσών» του έτους 2013. Η προσπάθεια αυτή αποτελεί παράδειγμα προς μίμηση για τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς της Περιφέρειάς μας διότι έτσι αποδεικνύεται ότι με συστηματική προσπάθεια και δημιουργικότητα προωθούνται καινοτόμες μέθοδοι διδασκαλίας και αναβαθμίζεται η εκπαιδευτική διαδικασία στον τομέα των ξένων γλωσσών στη χώρα μας. Ελπίζουμε οι επιτυχίες αυτές να αποτελούν το έναυσμα για μεγαλύτερες διακρίσεις και δημιουργικές επιτεύξεις στο μέλλον.

Ο ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΣ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

ΣΑΒΒΑΣ ΜΕΛΙΣΣΟΠΟΥΛΟΣ