Αρχική » ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΣΧΟΛΕΙΟΥ » ΟΔΗΓΙΕΣ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΣΤΗΝ ΨΗΦΙΑΚΗ ΠΛΑΤΦΟΡΜΑ e-me(για τους μαθητές και τις μαθήτριες)

Αγαπημένα μας παιδιά, για να μπορέσουν οι δάσκαλοι και οι δασκάλες σας να σας προσκαλέσουν στις ψηφιακές τάξεις που δημιουργούν για εσάς πρέπει να συνδεθείτε έστω μια φορά στην ψηφιακή πλατφόρμα e-me.

Για να το κάνετε αυτό πρέπει να κάνετε τα παρακάτω τρία απλά βήματα.

Χρησιμοποιείστε οποιαδήποτε συσκευή (υπολογιστή, ταμπλέτα ή κινητό τηλέφωνο) για να συνδεθείτε.

1. Πληκτρολογείστε e-me.edu.gr για να μεταβείτε στη σελίδα εισόδου της ψηφιακής πλατφορμας e-me.
  2. Όταν ανοίξει η σελίδα επιλέγετε «ΕΙΣΟΔΟΣ». Στην καρτέλα που εμφανίζεται συμπληρώνεις το όνομα χρήστη(username) και τον κωδικό πρόσβασης(password) του μαθητικού σου λογαριασμού.
  3. Τώρα είσαι μέσα στην πλατφόρμα και μπορεί να σου φαίνεται λίγο περίεργη μια και δεν τη γνωρίζεις μην ανησυχείς σε λίγες μέρες και μετά την πρόσκληση που θα σας κάνει ο δάσκαλος σας ή η δασκάλα σας θα ζωντανέψει. Κλείστε τη σελίδα  θα ειδοποιηθείτε με e-mail πότε θα είμαστε έτοιμοι να ξεκινήσουμε δουλειά μέσα από την ψηφιακή πλατφόρμα.