Αρχική » ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΣΧΟΛΕΙΟΥ » ΔΙΑΝΟΜΗ ΔΩΡΕΑΝ ΥΛΙΚΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ στο σχολείο μας

ΔΙΑΝΟΜΗ ΔΩΡΕΑΝ ΥΛΙΚΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ στο σχολείο μας

12

Το σχολείο μας με μεγάλη χαρά πραγματοποίησε τη διανομή του δωρεάν υλικού που δόθηκε από την Ευρωπαϊκή Επιτροπή Θεσσαλονίκης ΚΕΔΥΘ, το οποίο αποτελείται από σελιδοδείκτες, τσάντες, κάρτες με πληροφοριακό υλικό για τη διαχείριση των πλαστικών, βιβλία και εκπαιδευτικά πακέτα με θέμα την Ευρωπαϊκή Ένωση, την περιβαλλοντική αγωγή, την αγροτική ζωή και πληθώρα άλλου υλικού.

Το υλικό αυτό μοιράστηκε σε όλους τους/τις μαθητές/-τριες μας ανάλογα με την τάξη φοίτησης και τη θεματική που επεξεργάζονται στα Εργαστήρια Δεξιότητων.

Ευχαριστούμε θερμά τον φορέα της Ευρωπαϊκής Επιτροπής Θεσσαλονίκης και την υπεύθυνη τμήματος κα Χρυσάνθη Αντωνίου για την άμεση ανταπόκριση στα αιτήματά μας και την υπέροχη συνεργασία μας.