Αρχική » ΕΜΕΙΣ!!!

ΕΜΕΙΣ!!!

Αγαπητοί επισκέπτες του Ιστολογίου μας σας καλοσωρίζουμε με μεγάλη μας χαρά!!!!!!!!!!!!!!!

Ακολουθώντας τις σύγχρονες επιταγές του εκπαιδευτικού συστήματος μέσα από αυτό ιστολόγιο που ήδη επισκέπτεστε θα γνωρίσετε πρώτα από όλα το σχολείο μας, τις δραστηριότητες που πραγματοποιούνται σε αυτό, τα προγράμματα που εκπονεί και θα δείτε εικόνες και βίντεο του τόπου μας…

Το σχολείο μας, χτισμένο σε ένα πανέρφο σημείο του χωριου με αφθονο πράσινο, έχει μαθητές από τέσσερα χωριά του Δήμου Βόλβης (Νέα Μάδυτος όπου είναι και η έδρα του σχολείου, Απολλωνία, Κοκκαλού και Μόδι) και βρίσκεται μόλις 1000 μέτρα από τις όχθες της λίμνης Βόλβης και 3000 μέτρα από τα Μακεδονικά Τέμπη.

Είναι 8/θέσιο με 131 μαθητες  και έχει πλήρεις δομές αντισταθμιστικής αγωγής αφού διαθέτει Τμήμα Ένταξης και Τάξη Υποδοχής.

Ο ΤΟΠΟΣ ΜΑΣ:

ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΑΓΩΝΕΣ WINDSURFING «VOLVI 2011»

YouTube be/KmPG6noznes

ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΠΡΟΒΟΛΗΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΒΗΣ

YouTube be/rJpQKBhJc2g

1. 13/08/1961: Οι αρχές της Ανατολικής Γερμανίας αρχίζουν να κατασκευάζουν το τείχος του Βερολίνου. Το «τοίχος του αίσχους», όπως ονομάστηκε, θα διατηρηθεί έως τις 9 Νοεμβρίου του 1989, οπότε θα γκρεμιστεί κατά την ενοποίηση των δύο Γερμανιών.