Εκπαιδευτική διαδραστική παράσταση

Πώς θα σας φαινόταν αν όλα τα παιδιά , όλοι οι άνθρωποι είχαν μαζί έναν στόχο; Νομίζω θα ήταν υπέροχο!  Στόχο  αληθινό, πραγματικό. Την διάσωση του πλανήτη!! Ακούγεται μεγάλο; Πολύ μεγάλο! Αλλά όχι και άπιαστο.. Μέσα από μία δυνατή φιλία και γενναίες πράξεις δημιουργείται κάτι πολύ σημαντικό! Τα παιδιά με έναν όμορφο και διασκεδαστικό τρόπο σώζουν τον πλανήτη.

Την Παρασκευή 1 Νοεμβρίου στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας θα πραγματοποιηθεί εκπαιδευτική διαδραστική παράσταση << Ένα βήμα για κάθε όνειρο >> από τη Magic Dream με θέμα την προστασία του περιβάλλοντος και την  ευαισθητοποίησή μας στα θέματα και στα προβλήματα που αφορούν το περιβάλλον, εξηγώντας με χιουμοριστικό και απλό τρόπο τα οικολογικά προβλήματα καθώς και την καταστροφική τους εξέλιξη στο μέλλον.

Την παράσταση θα παρακολουθήσουν οι μαθητές του Δημοτικού Ιουλίδας στις 9 – 10.15 π.μ.