Την Πέμπτη 6-6-2024 υποδεχτήκαμε στο σχολείο μας τα παιδάκια του νηπιαγωγείου που την επόμενη σχολική χρονιά θα είναι τα νέα μας πρωτάκια!

Τα καλωσόρισαν οι μαθητές και οι μαθήτριες της Α’ τάξης, αρχικά στην αυλή του σχολείου όπου γνωρίστηκαν μεταξύ τους με ένα παιχνίδι που είχαν ετοιμάσει τα παιδιά της Α’ τάξης με τη δασκάλα τους, και τα έδειξαν πού θα περνούν την ώρα του διαλείμματος την επόμενη σχολική χρονιά. Στην συνέχεια ξενάγησαν τα νήπια στους εσωτερικούς χώρους του Δημοτικού Σχολείου. Επισκέφτηκαν τη βιβλιοθήκη, το γραφείο του διευθυντή και των εκπαιδευτικών, την αίθουσα των Αγγλικών και βέβαια την αίθουσα της Α’ τάξης. Εκεί κάθισαν στα θρανία, και οι μαθητές και οι μαθήτριες μας απάντησαν σε όλες τις ερωτήσεις τους σχετικά με το δημοτικό σχολείο. Στην συνέχεια χάρισαν στα παιδιά του νηπιαγωγείου από μια καρτούλα με ζωγραφιές που έφτιαξαν για αυτά και ευχήθηκαν Καλό Καλοκαίρι!

Ελπίζουμε να σας άρεσε το σχολείο μας!

Σας περιμένουμε τον Σεπτέμβριο, νηπιάκια!

Καλό καλοκαίρι σε όλους!

από κ. Γεωργία Βασιλάκογλου