ΧΕΛΙΔΟΝΙΣΜΑΤΑ 2

Λάβαμε με μεγάλη χαρά την παρακάτω ευχαριστήρια επιστολή:

Μοιραζόμαστε μαζί σας το αποτύπωμα χαράς, την ανθρώπινη επικοινωνία σε άλλη διάσταση, την έκρηξη συναισθημάτων, τη δημιουργία με φινάλε ”ένα μάθημα ζωής διαφορετικό΄΄ που μας δίδαξαν τα ίδια τα παιδιά του ειδικού σχολείου Λάριασς με την παρουσία, τη συμμετοχή και την ψυχική τους κατάθεση.

Ευχαριστούμε από καρδιάς τα παιδιά και τους εκαιδευτικούς για την δυνατή αυτή εμπειρία!!!

Εκ μέρους των εκπαιδευτικών του ΚΠΕ Κισσάβου Ελασσόνας.

Εμείς Σας ευχαριστούμε πολύ! Ήταν από τις πιο υπέροχες δράσεις για τα παιδιά μας αλλά εξίσου απολαυστικό και για εμάς! Στα πλαίσια του σχολικού μας προγράμματος “Νοιάζομαι, δρω και αειφορω”  ήταν ότι πιο αντιπροσωπευτικό μπορούσε να βιωθεί από τα παιδιά για να γίνει πιο κατανοητό το περιεχόμενο του προγράμματος… Αλλά και από μόνη της σαν δράση τα χελιδονίσματα είναι πραγματικά υπέροχη και η καλύτερη ταύτιση με τον ερχομό της άνοιξης κυριολεκτικά και μεταφορικά σε έναν κύκλο-ταξίδι ζωής… για την αντίληψη όλων μας! Ευχαριστούμε που μας δώσατε κάτι να περιμένουμε μαζί με την άνοιξη! Ανυπομονούμε να υποδεχθούμε τους φίλους μας τα χελιδόνια!