Το Ειδικό Δημοτικό Σχολείο συμμετέχει στην ακτιβιστική δράση «Απλώνω ευτυχία»

Η δράση ευελπιστεί να «απλώσει ευτυχία» στα παιδιά που νοσούν από καρκίνο στην Ελλάδα και να διδάξει στην πράξη τις αξίες του εθελοντισμού στα παιδιά.
«Η μπουγάδα της ευτυχίας» θα απλωθεί σε σχοινιά εντός ή εκτός των σχολείων με στόχο να συνδράμουν στο να ανάψει μέσα σε όσους/ες δουν τις φανελίτσες, το φως που θα τους/τις βοηθήσει να διακρίνουν ότι η ευτυχία είναι στα απλά και καθημερινά της ζωής. Σε αυτά που βρίσκονται γύρω μας – κοντά μας.
Απλώσαμε ευτυχία!!!
15 Φεβρουαρίου Παγκόσμια Ημέρα κατά του Παιδικού Καρκίνου!
Ευτυχία είναι το φως του ήλιου, ο αέρας που αναπνέουμε, οι αγαπημένοι άνθρωποι!!!
Ευτυχία είναι η ΖΩΗ!!!
Οι μαθητές του σχολείου μας άπλωσαν ευτυχία και σκόρπισαν αισιοδοξία!!!
1 47 2 48 3 46 4 42 5 41 6 39

Συμμετοχή των μικρών μας μαθητών στο πρόγραμμα “ώρα του κώδικα”

Οι μικροί μας μαθητές παρέλαβαν τα βραβεία τους μετά την συμμετοχή μας στο πρόγραμμα “ώρα του κώδικα ” αποδεικνύοντας την κατανόηση των βασικών εννοιών της επιστήμης των υπολογιστών .