Υπάρχει μόνο ένας τρόπος για να μάθεις . . . μέσα από τη δράση !!!

Εικόνα κεφαλίδας Δημοτικό Σχολείο Δραβήσκου

Ημέρα: 5 Οκτωβρίου 2021

Προσφορά αγάπης

Παρασκευή 1 Οκτωβρίου,

Ένα μήνυμα αγάπης και προσφοράς προς τους πυρόπληκτους συνανθρώπους μας και ειδικότερα προς τα παιδιά έστειλε το σχολείο μας για άλλη μια φορά μαζεύοντας και στέλνοντας διάφορα σχολικά είδη. Ευχαριστούμε όλα τα παιδιά και τους γονείς τους που συμμετείχαν και βοήθησαν ώστε να ολοκληρωθεί αυτή η δράση.

Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2021

Παρασκευή 24 Σεπτεμβρίου,

πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία στην αυλή του σχολείου μας η πανελλήνια ημέρα σχολικού αθλητισμού για το έτος 2021 με θέμα:

«Το Σχολείο σε Κίνηση: Αθλούμαστε δημιουργικά»

Την ημέρα αυτή δεν πραγματοποιούνται μαθήματα στα σχολεία της χώρας, αλλά διεξάγονται ενδοσχολικοί αγώνες αθλοπαιδιών, που συνδέονται με ένα κεντρικό «θεματικό άξονα» . Φέτος όλα ήταν θέμα “κίνησης”.

Η γυμνάστριά μας, η κ. Ουζούν Πλουμή Αλεξάνδρα, οργάνωσε 6 “πίστες κίνησης” με τις οποίες ασχολήθηκαν οι μαθητές όλων των τάξεων διαδοχικά με τη βοήθεια των εκπαιδευτικών που βρισκόταν στο σχολείο τη μέρα αυτή.

περισσότερες φωτογραφίες θα βρείτε στη σελίδα αθλητικές δράσεις.

Πηγή: https://www.sansimera.gr/worldays/363