Ευχαριστήριο

Η Διευθύντρια και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου θέλουμε να ευχαριστήσουμε :

• το τοπικό συμβούλιο και τον Πρόεδρο του χωριού για όλα τα υλικά με τα οποία προμήθευσαν το σχολείο μας και για την ειλικρινή τους διάθεση να είναι δίπλα μας σε οποιαδήποτε ανάγκη παρουσιαστεί
  • τον ιδιώτη που θέλησε να κρατήσει την ανωνυμία του και δώρισε στο σχολείο μας τα βιβλία του Ιούλιου Βερν, ώστε να εμπλουτίσουμε τη βιβλιοθήκη μας

Ο εθελοντισμός και η συμμετοχή όλων στην προσπάθεια διαμόρφωσης ενός σχολείου που κάθε παιδί σ΄αυτό τον κόσμο δικαιούται, συνεχίζεται και αυτή τη χρονιά. Μια χρονιά με πολύ διαφορετικά οικονομικά δεδομένα μετά την κατάργηση των σχολικών επιτροπών και σίγουρα πιο δύσκολα για όλες τις σχολικές μονάδες! Ωστόσο, η εκπαίδευση, το σχολείο, το μέλλον των παιδιών, μας αφορά όλους!!!