Δημοσιευμένο στην κατηγορία Κινητικότητες

Οι δασκάλες από την Πολωνία στην Ελλάδα

Σήμερα είχαμε την μεγάλη χαρά να υποδεχτούμε στην πόλη μας και στο σχολείο μας τις δασκάλες από την Πολωνία, την κ.Elzbieta Klinska και την κ.  Magdalena Kucharska-Rzeppa.

Το πρωί   πήγαμε στο δημαρχείο μαζί με την διευθύντρια μας  την κ. Αριστέα Παπαδημητρίου, όπου μας υποδέχτηκε ο δήμαρχος της πόλης, ο κ. Τσιάκος. Ο δημοσιογράφος κ. Αμβροσίου μας παρουσίασε φωτογραφικό υλικό  από  την Καρδίτσα -όπως ήταν παλιά και ως τη σημερινή της μορφή.  Η προϊσταμένη πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης  κ. Ευαγγελία Χατζηδημητρίου μας μίλησε για το εκπαιδευτικό σύστημα της Ελλάδας.Στη συνέχεια επιστρέψαμε  στο σχολείο μας, όπου  ξεναγήσαμε την κ. Έλα και την κ. Μάγδα σε όλους τους χώρους του σχολικού κτιρίου. Ακολούθησαν εκδηλώσεις στην αυλή  με χορούς από τους μαθητές των μεγάλων τάξεων. Συνέχεια ανάγνωσης «Οι δασκάλες από την Πολωνία στην Ελλάδα»