Ιούν 09 2021

Συμπληρωματικές τοποθετήσεις

Οι τοποθετούμενοι οφείλουν να παρουσιαστούν στις νέες τους θέσεις την τελευταία ημέρα του διδακτικού έτους (30/06/2021)

Η απόφαση τοποθετήσεων θα εκδοθεί από την ΠΔΕ Ιονίων Νήσων

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Συμπληρωματικές τοποθετήσεις σε νέες οργανικές θέσεις με Βελτίωση-Οριστική Τοποθέτηση

Ιούν 03 2021

1) Καλούνται από το ΠΥΣΔΕ Κέρκυρας οι εκπαιδευτικοί που είναι εγγεγραμμένοι στον πίνακα βελτιώσεων-οριστικών τοποθετήσεων και δεν τοποθετήθηκαν για οποιονδήποτε λόγο σε νέα οργανική θέση , καθώς και υπεράριθμοι που  επίσης δεν τοποθετήθηκαν για οποιονδήποτε λόγο σε νέα οργανική θέση (είτε υπέβαλαν αίτηση είτε όχι) να δηλώσουν προτιμήσεις σε εναπομείναντα κενά. Οι αιτούντες βελτίωση και οι υπεράριθμοι, αν δεν υποβάλουν αίτηση θα παραμείνουν στα σχολεία της οργανικής τους θέσης. Όσοι είναι στη Διάθεση ΠΥΣΔΕ, αν δεν υποβάλουν αίτηση θα τοποθετηθούν σε οργανικά κενά εκτός προτίμησης (εφόσον υπάρχουν), κατά την κρίση της υπηρεσίας.

Οι αιτήσεις-δηλώσεις θα υποβληθούν με e-mail (mail@dide.ker.sch.gr), μέχρι την Τρίτη 8/6/2021 και ώρα 15:00

ΑΙΤΗΣΗ – ΔΗΛΩΣΗ ΟΡΓΑΝΙΚΗΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ (έντυπο)

Εναπομείναντα Οργανικά κενά για Μεταθέσεις Βελτιώσεις Οριστ. Τοποθ

2) Καλούνται από το ΠΥΣΔΕ Κέρκυρας οι εκπαιδευτικοί που ενδιαφέρονται για απόσπαση εντός ΠΥΣΔΕ να υποβάλουν αίτηση μέχρι 30/6/2021, με e-mail (mail@dide.ker.sch.gr). Μπορούν να υποβληθούν και αιτήσεις διάθεσης για συμπλήρωση ωραρίου.

Μπορούν να δηλωθούν σχολεία χωρίς αριθμητικό περιορισμό (για περισσότερες από 20 προτιμήσεις, τροποποιείτε αναλόγως το έντυπο), ή γενικά δήμοι, περιοχές κοκ. Όταν αναρτηθούν λειτουργικά κενά (μετά τις αποσπάσεις με υπουργικές αποφάσεις), θα μπορεί να γίνει τροποποίηση των προτιμήσεων

ΑΙΤΗΣΗΣ ΑΠΟΣΠΑΣΗΣ-ΔΙΑΘΕΣΗΣ ΕΝΤΟΣ ΠΥΣΔΕ (έντυπο)

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Αιτήσεις για συμπληρωματικές οργανικές τοποθετήσεις – Αιτήσεις αποσπάσεων εντός ΠΥΣΔΕ

Ιούν 03 2021

Διορθώσεις: 1) Κάρμη Β. ΠΕ06: σχολείο τοποθέτησης, 2) Γκούβα Α. ΠΕ02: διόρθωση μοριοδότησης, 3) Ρέβα Ε.: ΠΕ86 (προσθήκη στον πίνακα: είχε παραλειφθεί εκ παραδρομής)

Τοποθετήσεις Α΄ Κέρκυρας

Η απόφαση τοποθετήσεων θα εκδοθεί από την ΠΔΕ Ιονίων Νήσων

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Τοποθετήσεις σε Οργανικές Θέσεις εκπαιδευτικών από Μετάθεση και για Βελτίωση Θέσης-Οριστική Τοποθέτηση

Ιούν 01 2021

Μέτρα προστασίας από τον Covid-19 κατά τη διάρκεια των εξετάσεων ΚΠΓ 2021.

Συντάκτης: κάτω από ΚΠΓ

Δελτίου Τύπου Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων για μέτρα προστασίας κατά τις εξετάσεις ΚΠΓ 2021:

Δ Τ Μέτρα Covid_

Παρατίθενται οι σχετικές βεβαιώσεις/δηλώσεις προς εκτύπωση:

Δήλωση self-test υποψήφιοι ανήλικες

Δήλωση self-test υποψήφιοι ενήλικες

Δήλωση self-test εργαζόμενοι

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Μέτρα προστασίας από τον Covid-19 κατά τη διάρκεια των εξετάσεων ΚΠΓ 2021.

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΓΙΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΙΔΙΩΤΩΝ ΕΛΑΣ 2021

Προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών για τη συμμετοχή υποψηφίων στις προκαταρκτικές εξετάσεις των Σχολών της Ελληνικής Αστυνομίας

Πρόσκληση

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο «Πρόσκληση εκπαιδευτικών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης κλάδων ΠΕ 04.01, ΠΕ 03, ΠΕ 78, ΠΕ 80, ΠΕ 81, ΠΕ 82, ΠΕ 83, ΠΕ 84, ΤΕ 02.02 για υποβολή αιτήσεων απόσπασης στη Διεύθυνση Τεχνικών Υπηρεσιών της Γενικής Διεύθυνσης Στρατηγικού Σχεδιασμού, Προγραμματισμού και Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης της Γενικής Γραμματείας του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων για το σχολικό έτος 2021-2022».

3. Δ.Τ. ΤΕΦΑΑ 2021

2. Πρόγραμμα Εξετάσεων Ειδικών Μαθημάτων και Μουσ. 2021

1. Διαβιβαστικό

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Α. Καθορισμός προγράμματος πανελλαδικών εξετάσεων έτους 2021 Ειδικών Μαθημάτων και Μουσικών Μαθημάτων, για εισαγωγή υποψηφίων σε Τμήματα στα οποία απαιτείται η εξέτασή τους. Β. Ορισμός προθεσμίας υγειονομικής εξέτασης και πρακτικής δοκιμασίας των υποψηφίων για εισαγωγή στα ΤΕΦΑΑ.

Πρόγραμμα Πανελλαδικών ΕΠΑΛ 2021

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Καθορισμός προγράμματος Πανελλαδικών Εξετάσεων μαθημάτων ημερήσιων και εσπερινών ΕΠΑΛ γενικής παιδείας και ειδικότητας, έτους 2021

Μαΐ 27 2021

Προθεσμία αιτήσεων – δηλώσεων μέχρι 01/06/2021 και ώρα 15:00 (βλ. ανακοίνωση παρακάτω)

Αιτήσεις οργανικών τοποθετήσεων-Ανακοίνωση

ΑΙΤΗΣΗ – ΔΗΛΩΣΗ ΟΡΓΑΝΙΚΗΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ (έντυπο)

Μεταθέσεις-Βελτιώσεις-Οριστ. Τοποθετήσεις Γεν. Παιδείας_Πίνακας μοριοδότησης

Οργανικά κενά για Μεταθέσεις-Βελτιώσεις-Οριστ. Τοποθ

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Αιτήσεις-δηλώσεις οργανικών κενών εκπ/κών από Μετάθεση και για Βελτίωση-Οριστική Τοποθέτηση

Μαΐ 27 2021

Τοποθετήσεις υπεραρίθμων εκπαιδευτικών σε νέες οργανικές θέσεις

Το ΠΥΣΔΕ Κέρκυρας, στη συνεδρίαση της 27ης Μαΐου 2021, εισηγείται τις τοποθετήσεις των υπεραρίθμων εκπαιδευτικών ως εξής:

Τοποθετήσεις υπεραρίθμων 2021

(Η απόφαση θα εκδοθεί από την ΠΔΕ Ιονίων Νήσων)

Επισημαίνεται ότι όσοι υπεράριθμοι δεν τοποθετήθηκαν (είτε υπέβαλαν αίτηση είτε όχι), μπορούν να δηλώσουν κενά για νέα οργανική τοποθέτηση με τη διαδικασία των βελτιώσεων που ακολουθεί, είτε περιλαμβάνονται είτε όχι στον οικείο πίνακα μοριοδότησης. Όσοι υπεράριθμοι τοποθετήθηκαν, μπορούν, μόνο εφόσον είναι εγγεγραμμένοι στον πίνακα και επιθυμούν, να δηλώσουν κενά άλλων ομάδων για ανατοποθέτηση.

Οι τοποθετούμενοι θα αναλάβουν υπηρεσία στις νέες θέσεις την τελευταία ημέρα του διδακτικού έτους (30/06/2021)

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Τοποθετήσεις υπεραρίθμων εκπαιδευτικών σε νέες οργανικές θέσεις

Επόμενα »