Ιούν 30 2022

Εγκύκλιος ΗΛ_ΕΓΓΡΑΦΩΝ 2022_23

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο «Ενημέρωση για την «Ηλεκτρονική Αίτηση εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής ή μετεγγραφής», μαθητών/τριών για το σχολικό έτος 2022-23″

Ιούν 20 2022

Πανελλήνιες Εξετάσεις 2022 – ανακοίνωση βαθμολογίας μέσω sms.

Σας ενημερώνουμε ότι υπάρχει η δυνατότητα να καταχωρηθούν τα σχετικά στοιχεία στον παρακάτω σύνδεσμο: https://smsresults.minedu.gov.gr ώστε να είναι δυνατή η λήψη της βαθμολογίας των Πανελληνίων Εξετάσεων 2022 μέσω γραπτού μηνύματος στο κινητό τηλέφωνο.

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Πανελλήνιες Εξετάσεις 2022 – ανακοίνωση βαθμολογίας μέσω sms.

Ιούν 09 2022

Εξεταστικά Κέντρα Μουσικών Μαθημάτων

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ″Εξεταστικά κέντρα Μουσικών Μαθημάτων «Μουσική Εκτέλεση και Ερμηνεία» και «Μουσική Αντίληψη και Γνώση» έτους 2022″

Ιούν 07 2022

«ΑΝΑΛΥΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΕΙΔΙΚΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ»

Εξέταση Ειδικών Μαθημάτων 2022

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο «ΑΝΑΛΥΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΕΙΔΙΚΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ»

Ιούν 03 2022

Πτυχία Κρατικού Πιστοποιητικού Γλωσσομάθειας Δεκεμβρίου 2021

Συντάκτης: κάτω από ΚΠΓ

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι έχουν παραληφθεί τα πτυχία ΚΠΓ εξεταστικής περιόδου Δεκεμβρίου 2021.

Η παράδοση των πιστοποιητικών θα γίνεται κατά τις ώρες από 09.30 έως και 13.30 στα γραφεία της Υπηρεσίας μας (Αλυκές Ποταμού, επάνω από το παλιό bowling).

Οι τίτλοι θα επιδοθούν στους ενδιαφερόμενους αυτοπροσώπως ή στους νόμιμους κηδεμόνες και εκπροσώπους τους (εφόσον είναι ανήλικοι) ή σε άτομα εξουσιοδοτημένα με υπεύθυνη δήλωση, θεωρημένη με το «γνήσιο της υπογραφής», ως ορίζεται από το νόμο (είτε φυσικά, μέσω ιδιόχειρης υπογραφής, είτε μέσω της πλατφόρμας gov.gr).

Οι επιτυχόντες, κατά την παραλαβή του πιστοποιητικού, θα ελέγχουν την ορθή καταγραφή των αναφερόμενων στον τίτλο στοιχείων (όνομα, επώνυμο, πατρώνυμο) και σε περίπτωση λάθους δεν θα παραλαμβάνουν το πιστοποιητικό, το οποίο και θα επιστραφεί, μαζί με σχετική αίτηση και αντίγραφο της ταυτότητας για έκδοση νέου πιστοποιητικού με ορθά ονομαστικά στοιχεία.

Για πληροφορίες μπορείτε να απευθύνεστε και στα τηλέφωνα της Υπηρεσίας μας 2661032987, 2661038072, 2661080630, 2661048877, 2661031395 (εσωτερικό 112, κ. Άννα Κιόση).

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Πτυχία Κρατικού Πιστοποιητικού Γλωσσομάθειας Δεκεμβρίου 2021

Ιούν 02 2022

Προκήρυξη θέσεων Διευθ. ΔΙΕΚ

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο «Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος για πλήρωση θέσεων με επιλογή Διευθυντών Δημοσίων Ι.Ε.Κ. αρμοδιότητας Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων»