Ιούλ 09 2021

Προκαταρτικές Εξετάσεις

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Διενέργεια προκαταρκτικών εξετάσεων (ΠΚΕ) για την εισαγωγή στις Σχολές του Λιμενικού Σώματος, στις Στρατιωτικές Σχολές, στις Σχολές του Πυροσβεστικού Σώματος και στις Σχολές της Ελληνικής Αστυνομίας με το σύστημα των Πανελλαδικών Εξετάσεων

Ιούν 23 2021

Αποσπάσεις – διαθέσεις εντός ΠΥΣΔΕ

Υπενθύμιση για τις αποσπάσεις – διαθέσεις εντός ΠΥΣΔΕ

Μπορούν να δηλωθούν σχολεία χωρίς αριθμητικό περιορισμό (για περισσότερες από 20 προτιμήσεις, τροποποιείτε αναλόγως το έντυπο), ή γενικά δήμοι, περιοχές κοκ. Όταν αναρτηθούν λειτουργικά κενά (μετά τις αποσπάσεις με υπουργικές αποφάσεις), θα μπορεί να γίνει τροποποίηση των προτιμήσεων. Η πρόσκληση αφορά και αιτήματα για διάθεση για διοικητικά καθήκοντα, ΕΚΦΕ κλπ, για περιπτώσεις που το επιτρέπουν οι υπηρεσιακές ανάγκες

ΑΙΤΗΣΗΣ ΑΠΟΣΠΑΣΗΣ ΔΙΑΘΕΣΗΣ ΕΝΤΟΣ ΠΥΣΔΕ (έντυπο)

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Αποσπάσεις – διαθέσεις εντός ΠΥΣΔΕ

Ιούν 22 2021

Επιτηρητές Ειδικού μαθήματος Αγγλικών

Προς Διευθυντές σχολείων – Εκπαιδευτικούς ΔΔΕ Κέρκυρας

Προκειμένου να συμπληρωθεί ο απαιτούμενος αριθμός επιτηρητών για το Ειδικό Μάθημα των Αγγλικών, Πανελλαδικών Εξετάσεων, παρακαλούμε να ερωτηθούν οι εκπαιδευτικοί του σχολείου σας αν επιθυμούν να οριστούν επιτηρητές. Το μάθημα εξετάζεται στο 3ο Λύκειο Κέρκυρας, την Τρίτη 29/06/2021 και ώρα 10:00 πμ. Η ώρα προσέλευσης των επιτηρητών θα καθοριστεί από την πρόεδρο του Εξεταστικού Κέντρου. Μπορούν οι διευθυντές/διευθύντριες των σχολείων είτε να στείλουν e-mail με ονόματα είτε να επικοινωνήσουν με το 26610-31395, κ. Β. Κοσμίδου (μπορούν να επικοινωνήσουν και ίδιοι οι ενδιαφερόμενοι ατομικά), μέχρι και την Τετάρτη 23/06/2021. (e-mail: mail@dide.ker.sch.gr)

Όσοι έχουν ήδη δηλώσει επιθυμία στον πίνακα προτιμήσεων που σας είχε σταλεί και όσοι το δήλωσαν προφορικά στο 3ο Λύκειο, δεν χρειάζεται να το ξαναδηλώσουν

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Επιτηρητές Ειδικού μαθήματος Αγγλικών

Ιούν 09 2021

Συμπληρωματικές τοποθετήσεις

Οι τοποθετούμενοι οφείλουν να παρουσιαστούν στις νέες τους θέσεις την τελευταία ημέρα του διδακτικού έτους (30/06/2021)

Η απόφαση τοποθετήσεων θα εκδοθεί από την ΠΔΕ Ιονίων Νήσων

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Συμπληρωματικές τοποθετήσεις σε νέες οργανικές θέσεις με Βελτίωση-Οριστική Τοποθέτηση

Ιούν 03 2021

1) Καλούνται από το ΠΥΣΔΕ Κέρκυρας οι εκπαιδευτικοί που είναι εγγεγραμμένοι στον πίνακα βελτιώσεων-οριστικών τοποθετήσεων και δεν τοποθετήθηκαν για οποιονδήποτε λόγο σε νέα οργανική θέση , καθώς και υπεράριθμοι που  επίσης δεν τοποθετήθηκαν για οποιονδήποτε λόγο σε νέα οργανική θέση (είτε υπέβαλαν αίτηση είτε όχι) να δηλώσουν προτιμήσεις σε εναπομείναντα κενά. Οι αιτούντες βελτίωση και οι υπεράριθμοι, αν δεν υποβάλουν αίτηση θα παραμείνουν στα σχολεία της οργανικής τους θέσης. Όσοι είναι στη Διάθεση ΠΥΣΔΕ, αν δεν υποβάλουν αίτηση θα τοποθετηθούν σε οργανικά κενά εκτός προτίμησης (εφόσον υπάρχουν), κατά την κρίση της υπηρεσίας.

Οι αιτήσεις-δηλώσεις θα υποβληθούν με e-mail (mail@dide.ker.sch.gr), μέχρι την Τρίτη 8/6/2021 και ώρα 15:00

ΑΙΤΗΣΗΣ ΑΠΟΣΠΑΣΗΣ ΔΙΑΘΕΣΗΣ ΕΝΤΟΣ ΠΥΣΔΕ (έντυπο)

Εναπομείναντα Οργανικά κενά για Μεταθέσεις Βελτιώσεις Οριστ. Τοποθ

2) Καλούνται από το ΠΥΣΔΕ Κέρκυρας οι εκπαιδευτικοί που ενδιαφέρονται για απόσπαση εντός ΠΥΣΔΕ να υποβάλουν αίτηση μέχρι 30/6/2021, με e-mail (mail@dide.ker.sch.gr). Μπορούν να υποβληθούν και αιτήσεις διάθεσης για συμπλήρωση ωραρίου.

ΑΙΤΗΣΗΣ ΑΠΟΣΠΑΣΗΣ-ΔΙΑΘΕΣΗΣ ΕΝΤΟΣ ΠΥΣΔΕ (έντυπο)

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Αιτήσεις για συμπληρωματικές οργανικές τοποθετήσεις – Αιτήσεις αποσπάσεων εντός ΠΥΣΔΕ

Ιούν 03 2021

Διορθώσεις: 1) Κάρμη Β. ΠΕ06: σχολείο τοποθέτησης, 2) Γκούβα Α. ΠΕ02: διόρθωση μοριοδότησης, 3) Ρέβα Ε.: ΠΕ86 (προσθήκη στον πίνακα: είχε παραλειφθεί εκ παραδρομής)

Τοποθετήσεις Α΄ Κέρκυρας

Η απόφαση τοποθετήσεων θα εκδοθεί από την ΠΔΕ Ιονίων Νήσων

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Τοποθετήσεις σε Οργανικές Θέσεις εκπαιδευτικών από Μετάθεση και για Βελτίωση Θέσης-Οριστική Τοποθέτηση

Ιούν 01 2021

Μέτρα προστασίας από τον Covid-19 κατά τη διάρκεια των εξετάσεων ΚΠΓ 2021.

Συντάκτης: κάτω από ΚΠΓ

Δελτίου Τύπου Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων για μέτρα προστασίας κατά τις εξετάσεις ΚΠΓ 2021:

Δ Τ Μέτρα Covid_

Παρατίθενται οι σχετικές βεβαιώσεις/δηλώσεις προς εκτύπωση:

Δήλωση self-test υποψήφιοι ανήλικες

Δήλωση self-test υποψήφιοι ενήλικες

Δήλωση self-test εργαζόμενοι

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Μέτρα προστασίας από τον Covid-19 κατά τη διάρκεια των εξετάσεων ΚΠΓ 2021.

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΓΙΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΙΔΙΩΤΩΝ ΕΛΑΣ 2021

Προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών για τη συμμετοχή υποψηφίων στις προκαταρκτικές εξετάσεις των Σχολών της Ελληνικής Αστυνομίας

Πρόσκληση

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο «Πρόσκληση εκπαιδευτικών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης κλάδων ΠΕ 04.01, ΠΕ 03, ΠΕ 78, ΠΕ 80, ΠΕ 81, ΠΕ 82, ΠΕ 83, ΠΕ 84, ΤΕ 02.02 για υποβολή αιτήσεων απόσπασης στη Διεύθυνση Τεχνικών Υπηρεσιών της Γενικής Διεύθυνσης Στρατηγικού Σχεδιασμού, Προγραμματισμού και Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης της Γενικής Γραμματείας του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων για το σχολικό έτος 2021-2022».

3. Δ.Τ. ΤΕΦΑΑ 2021

2. Πρόγραμμα Εξετάσεων Ειδικών Μαθημάτων και Μουσ. 2021

1. Διαβιβαστικό

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Α. Καθορισμός προγράμματος πανελλαδικών εξετάσεων έτους 2021 Ειδικών Μαθημάτων και Μουσικών Μαθημάτων, για εισαγωγή υποψηφίων σε Τμήματα στα οποία απαιτείται η εξέτασή τους. Β. Ορισμός προθεσμίας υγειονομικής εξέτασης και πρακτικής δοκιμασίας των υποψηφίων για εισαγωγή στα ΤΕΦΑΑ.

Επόμενα »