Μαΐ 11 2022

3 ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΤΕΦΑΑ 2022

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο «Υγειονομική εξέταση και πρακτική δοκιμασία (Αγωνίσματα) των υποψηφίων για τα Τ.Ε.Φ.Α.Α., θα διεξαχθούν από την Τετάρτη 15 Ιουνίου 2022 μέχρι και την Τρίτη 28 Ιουνίου 2022»

Μαΐ 11 2022

5ο Γυμνάσιο διοργ.εκπαιδ. εκδρομής Ιωάννινα

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο «5ο Γυμνάσιο – Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για διοργάνωση μονοήμερης εκπαιδευτικής εκδρομής στα Ιωάννινα»

Μαΐ 09 2022

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ – ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ Ημερίδα Κέρκυρας

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ημερίδα με Θέμα: «Ο Δρόμος είναι η Θάλασσα – Προοπτικές του Ναυτικού Επαγγέλματος»

Μαΐ 06 2022

Η σχετική πρόσκληση:

Γυμνάσιο Φαιάκων – πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Γυμνάσιο Φαιάκων – πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για εκδρομή στη Δωδώνη/Ιωάννινα.

Μαΐ 03 2022

Δηλώσεις προτίμησης υπεραρίθμων

Καλούνται οι εκπαιδευτικοί που έχουν χαρακτηριστεί οργανικά υπεράριθμοι, με την 1493/14-04-2022 απόφαση του ΔΔΕ Κέρκυρας, εάν επιθυμούν και εφόσον υφίστανται οργανικά κενά του κλάδου/ειδικότητάς τους, να δηλώσουν προτιμήσεις σχολείων για τοποθέτηση σε νέα οργανική θέση με άρση υπεραριθμίας, από Τρίτη 03/05/2022 έως και την Πέμπτη 12/5/22, με ηλεκτρον ικό μήνυμα ή με κατάθεση στα γραφεία της ΔΔΕ Κέρκυρας.

Επισημαίνεται ότι όσοι δεν δηλώσουν προτιμήσεις ή δεν τοποθετηθούν σε σχολείο της προτίμησής τους, παραμένουν στο σχολείο που είναι τοποθετημένοι.

Αίτηση-δήλωση προτιμήσεων υπεραρίθμου

Απόφαση χαρακτηρισμού υπεραρίθμων 2022-23 (ορθή επανάληψη)

Δηλώσεις προτίμησης υπεραρίθμων

Οργανικά κενά -υπεραριθμίες

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Δηλώσεις προτίμησης υπεραρίθμων

Μαΐ 03 2022

Κ.Π.Γ. 2022Α – Εξεταστικό Κέντρο Κέρκυρας.

Σας ενημερώνουμε ότι, σύμφωνα με σχετική απόφαση του Περιφερειακού Διευθυντή Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ιονίων Νήσων για τους υποψήφιους/ες που θα εξεταστούν στην Κέρκυρα (κωδικός περιοχής εξέτασης 272) ορίζεται ως Εξεταστικό Κέντρο για τις Εξετάσεις του Κρατικού Πιστοποιητικού Γλωσσομάθειας περιόδου Μαΐου 2022 το 1ο Γενικό Λύκειο Κέρκυρας, Σπύρου Ξύνδα 2, στα Γενικά Λύκεια, δίπλα από το παλιό Νοσοκομείο.

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Κ.Π.Γ. 2022Α – Εξεταστικό Κέντρο Κέρκυρας.

Απρ 30 2022

Εφιστούμε την προσοχή των υποψηφίων στη διαδικασία έκδοσης και πληρωμής παραβόλου, το οποίο δεν αρκεί να εκδοθεί, πρέπει και να πληρωθεί εντός προθεσμίας

Επισημαίνεται ότι η διαδικασία αφορά μόνο όσους διαθέτουν προσόντα ένταξης στην Ειδική Αγωγή. Δεν υποβάλλονται αιτήματα και δεν μεταφορτώνονται δικαιολογητικά από υποψηφίους οι οποίοι, βάσει των προσόντων τους, εντάσσονται μόνο σε πίνακα της Γενικής Εκπαίδευσης

Προκηρύξεις του ΑΣΕΠ