Eπιτυχημένη ενδοϋπηρεσιακή επιμόρφωση εκπαιδευτικών Δημοτικού Σχολείου Πυργετού

Στο Δημοτικό Σχολείο Πυργετού  πραγματοποιήθηκε ενδοϋπηρεσιακή επιμόρφωση με θέμα την υπηρεσία του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου «Σχολικά Περιοδικά και Εφημερίδες». Η επιμόρφωση υλοποιήθηκε μετά από πρόταση του κ. Μαγαλιού Γεώργιου, Δ/ντή του σχολείου, σε μια προσπάθεια να καλυφθούν οι εκπαιδευτικές ανάγκες του Συλλόγου Διδασκόντων εντός του σχολείου.

Η επιμόρφωση υλοποιήθηκε με την παιδαγωγική καθοδήγηση του κ. Χριστάκη Ιωάννη, Σχολικού Συμβούλου 3ης Εκπαιδευτικής Περιφέρειας Ν. Λάρισας, σε συνεργασία με τον κ. Κολοκοτρώνη Δημήτριο Σχολικό Σύμβουλο Πληροφορικής Ν. Λάρισας και επιμορφώτρια την κ. Σαΐτη Αποστολίνα, Εκπαιδευτικό Πληροφορικής Α/θμιας Med, που διδάσκει στο σχολείο.

Οι εκπαιδευτικοί του σχολείου έδειξαν ενδιαφέρον και τα αποτελέσματα κρίνονται θετικά.IMG_5963