Ολοκλήρωση eTwinning project “Science is everywhere”

Με το τέλος του Μαΐου ολοκληρώθηκαν όλες οι εργασίες που αφορούσαν το έργο eTwinning “Science is everywhere” στο οποίο έλαβε μέρος το σχολείο μας. Ήταν μία υπέροχη εμπειρία που διήρκησε 6 μήνες και μας έφερε σε επαφή με την επιστημονική προσέγγισης της μάθησης μέσα από τη διεξαγωγή πειραμάτων. Με τους συνεργάτες μας από άλλες χώρες (Πορτογαλία, Τουρκία, Ρουμανία, Λιθουανία) καθώς και με τη συνεργάτιδά μας σε άλλο νηπιαγωγείο της πόλης μας, καταφέραμε -πιστεύουμε- να κάνουμε 365 μαθητές και 11 σχολεία να αγαπήσουν τα πειράματα και τις επιστήμες! Παρακάτω σας παρουσιάζουμε τα κοινά συνεργατικά προϊόντα που δημιουργήθηκαν μέσα στο παρόν έργο.

Κάναμε κοινό ημερολόγιο για το 2024:

Φτιάξαμε ένα συνεργατικό παραμύθι στο τέλος του προγράμματος με ζωγραφιές των παιδιών μας:

book title
Διαβάστε το βιβλίο στο StoryJumper

και παρακάτω είναι η κοινή παρουσίαση του προγράμματός μας που δημιούργησε η ιδρύτρια του προγράμματος και εμπεριέχει όλες τις πληροφορίες:

qrcode www.youtube.com