ΟΡΙΣΤΙΚΑ ΣΤΙΣ 7 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ

Αυγ 202017

Όπως διαβάζουμε στον έγκυρο εκπαιδευτικό ιστότοπο e-sos  ( και σύμφωνα με δηλώσεις του κυβερνητικού εκπροσώπου) τα σχολεία θα ανοίξουν οριστικά στις 7 Σεπτεμβρίου 2020.Παραθέτουμε το σχετικό απόσπασμα:

Κυβερνητικός Εκπρόσωπος: “Κλείδωσε” το άνοιγμα των σχολείων στις 7 Σεπτεμβρίου

“Έξω από το σχολείο ή και μέσα σε αυτό, εάν χρειαστεί να φοράμε τη μάσκα μας”
Δημοσίευση: 17/08/2020

“Κλείδωσε” το άνοιγμα των σχολείων στις 7 Σεπτεμβρίου, δήλωσε σήμερα ο Κυβερνητικός Εκπρόσωπος Στέλιος Πέτσας.

“Έχει “κλειδώσει” το άνοιγμα των σχολείων στις 7 Σεπτεμβρίου” είπε χαρακτηριστικά ο Κυβερνητικός Εκπρόσωπος, και σημείωσε τα εξής:.

Α. Στις 7 Σεπτεμβρίου που θα ξεκινήσει η νέα σχολική χρονιά. Θα έχουμε να αντιμετωπίσουμε τις ίδιες βασικές προκλήσεις:

• να τηρούμε τα μέτρα ατομικής υγιεινής  και προστασίας.
  • να δώσουμε την εικόνα στα παιδιά ότι τηρούμε  τις αποστάσεις όσο μπορούμε,
  • να πλένουμε τα χέρια μας και
  • εκεί που θα πρέπει   έξω από το σχολείο ή και μέσα σε αυτό,   εάν χρειαστεί να φοράμε τη μάσκα μας.

Β. Αυτά είναι τα βασικά στοιχεία που θα μας προστατεύσουν από την διασπορά του ιού στο σχολικό περιβάλλον.

από κάτω από: Άρθρα| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΟΡΙΣΤΙΚΑ ΣΤΙΣ 7 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ