Αγαπητοί μαθητές και γονείς,

αύριο 17 Σεπτεμβρίου 2020 θα γίνει ο αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς.

Οι μαθητές των Β΄, Γ΄, Δ΄, Ε΄ και Στ΄ τάξεων θα έρθουν στο σχολείο με τσάντες.

Η προσέλευση των μαθητών των παραπάνω τάξεων θα γίνει από τις 8.00 μέχρι τις 8.15.

Κάθε μαθητής θα κατευθυνθεί στην αίθουσα του τμήματός του, όπου θα τον περιμένει ο δάσκαλός του/δασκάλα του. Στην είσοδο και στην αυλή θα υπάρχουν οι εκπαιδευτικοί ειδικοτήτων για να διευκολύνουν τους μαθητές να βρουν την αίθουσα διδασκαλίας του τμήματός τους.

Οι μαθητές της Α΄ τάξης θα έρθουν στο σχολείο, χωρίς τσάντες, με τη συνοδεία ενός μόνο γονέα/κηδεμόνα, στις 8.45΄.  Στην αυλή θα τους περιμένουν οι δάσκαλοί τους. Οι γονείς/κηδεμόνες θα περιοριστούν, κρατώντας τις απαραίτητες αποστάσεις, κατά μήκος της αυλής, κοντά στα κάγκελα.

Στις 9.00 θα γίνει ο αγιασμός με εκπροσώπους μαθητών και εκπαιδευτικών, στην αυλή του σχολείου.

Αμέσως μετά οι γονείς της Α΄ τάξης θα λάβουν μία σύντομη ενημέρωση από τους εκπαιδευτικούς και θα αποχωρήσουν μαζί με τους μαθητές.

Οι μαθητές των υπόλοιπων τάξεων, αφού παραλάβουν τα βιβλία τους θα αποχωρήσουν από το σχολείο στις 10.00.

Δεν θα επιτραπεί να μπει στο σχολείο κανένας, ενήλικας ή μαθητής χωρίς μάσκα.

Οδηγίες για τη λειτουργία του σχολείου θα λάβουν οι μαθητές από τους δασκάλους τους.

Καλή αρχή και καλή δύναμη σε όλους!