Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

από τη Δευτέρα 1 Ιουνίου 2020 θα ισχύουν οι παρακάτω οδηγίες λειτουργίας του σχολείου μας, για την ασφάλεια των μαθητών:

1. Η πόρτα του σχολείου θα ανοίγει καθημερινά στις 8.00.
  2. Η προσέλευση των μαθητών θα γίνεται από τις 8.00-8.15.
  3. Οι μαθητές θα προσέρχονται απευθείας στην αίθουσα διδασκαλίας, όπου θα τους περιμένει ο εκπαιδευτικός.
  4. Κάθε μαθητής θα έχει μαζί του όλα όσα θα χρειαστεί κατά την παραμονή του στο σχολείο (φαγητό, νερό, προσωπικά σχολικά είδη). Το κυλικείο δεν λειτουργεί.
  5. Το εβδομαδιαίο ωρολόγιο πρόγραμμα ισχύει κανονικά.
  6. Η αποχώρηση των μαθητών θα γίνεται ανά τάξη από τις 13.00 μέχρι τις 13.25 με τη συνοδεία του εκπαιδευτικού.
  7. Όσοι γονείς παραλαμβάνετε τα παιδιά σας από το σχολείο θα πρέπει να παραμείνετε τρία μέτρα μακριά από την εξώπορτα για να μην παρεμποδίζεται η έξοδος και των υπόλοιπων μαθητών.
  8. Είναι αυτονόητο ότι δεν θα παρακολουθούν το μάθημα οι μαθητές που είναι άρρωστοι.
  9. Αν χρειαστεί να μπει ενήλικας στο χώρο του σχολείου πρέπει να φοράει μάσκα και γάντια.

Ευελπιστούμε στην καλή συνεργασία όλων σας για την ομαλή επαναλειτουργία του σχολείου και την ασφάλεια των μαθητών μας.