Από 1η Σεπτεμβρίου ως και τις 12 Σεπτεμβρίου οι εγγραφές στο διευρυμένο ολοήμερο σχολείο

Από σήμερα, Πέμπτη 1 Σεπτεμβρίου ως και την Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου, καλούνται οι γονείς και κηδεμόνες των μαθητών/τριών του 9ου Δημοτικού Σχολείου Κορυδαλλού, το οποίο έχει ενταχθεί στο πρόγραμμα του διευρυμένου ολοήμερου και θα λειτουργεί ως τις 5:30μμ, να επικοινωνήσουν με τη διεύθυνση του σχολείου (με email: mail@9dim-koryd.att.sch.gr ή τηλεφωνικά 2104955197) ώστε να εγγράψουν τα παιδιά τους, εφόσον το επιθυμούν, στα τμήματα διευρυμένου ολοήμερου, προκειμένου αυτά να σχηματιστούν εγκαίρως και να ξεκινήσουν τη λειτουργία τους άμεσα, με την έναρξη του σχολείου.

Το περιεχόμενο του νέου εκπαιδευτικού προγράμματος (4-5:30 μ.μ) θα καθοριστεί ανάλογα με τη στελέχωση της σχολικής μας μονάδας.

Οι μαθητές/τριες γίνονται δεκτοί/ές χωρίς κανένα κριτήριο εγγραφής.