ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΚΤΙΡΙΟΥ 9ΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΙΛΙΟΥ

Ο φετινός Σεπτέμβρης επιφύλαξε ευχάριστες εκπλήξεις στα μέλη της σχολικής κοινότητας του 9ου Δημοτικού Σχολείου Ιλίου.

Μπαίνοντας στον αύλειο χώρο βλέπουμε  το σχολικό κτίριο φρεσκοβαμμένο και ανανεωμένο!!

Βλέπουμε  επίσης εργάτες να δουλεύουν για την ολοκλήρωση των έργων που ήδη είχαν ξεκινήσει κατά τους θερινούς μήνες.

Ο φθαρμένος συνθετικός τάπητας έχει  επιτέλους απομακρυνθεί από τον αύλειο χώρο!! ένα νέο γήπεδο μπάσκετ καλύπτει ένα μεγάλο μέρος του αύλειου χώρου!!

Το σχολικό κτίριο εξωτερικά είναι βαμμένο με φωτεινά και όμορφα χρώματα!!

Συναισθήματα αισιοδοξίας για τη νέα σχολική χρονιά συνοδεύουν τις όμορφες εικόνες!!

Ευχαριστούμε το Δήμο Ιλίου και όλους τους εργαζόμενους που συνέβαλλαν στην ανανέωση και βελτίωση του σχολικού κτιρίου του σχολείου μας!!

Ευχόμαστε να συνεχιστούν τα έργα στο σχολείο μας και στους εσωτερικούς χώρους του σχολικού κτιρίου!!