«Το Σχολείο σε Κίνηση: Αθλούμαστε δημιουργικά»

Στο πλαίσιο της 8ης Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού και της Ευρωπαϊκής Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού στις 24 Σεπτεμβρίου 2021, το σχολείο μας οργάνωσε αθλητικές δραστηριότητες και εκδηλώσεις με κοινό σύνθημα για το έτος 2021: «Το Σχολείο σε Κίνηση: Αθλούμαστε δημιουργικά».

Το Σχολείο μας τίμησε αυτή τη μέρα με αθλήματα αλλά και κινητικά παιχνίδια που χάρισαν όμορφες στιγμές σε όλους!

Οι μαθητές και οι μαθήτριές μας συμμετείχαν σε δράσεις εντός και εκτός του αύλειου χώρου με  στόχο την προαγωγή της υγείας και της ευεξίας.  Στις δράσεις αυτές συνεργάστηκαν από κοινού εκπαιδευτικοί και μαθητές για την ολοκλήρωσή τους, ενώ ταυτόχρονα εφαρμόστηκαν με αυστηρότητα όλα τα μέτρα του πρωτοκόλλου του Covid-19. Υπεύθυνη ήταν η εκπαιδευτικός Φυσικής Αγωγής, κα. Κοκκινίδου Βασιλική.

Κατηγορίες: Δ2, Δραστηριότητες Σχολείου, Εκδηλώσεις. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.