Η Ζαχαρένια Ανέμη υφαίνει μέσα από το παιχνίδι, παραμύθια, παραστάσεις και προγράμματα για παιδιά, με τις πολύχρωμες κλωστές που της δωρίζουν η τέχνη, οι θρύλοι και οι παραδόσεις.
Περιπλανηθήκαμε μαζί τους στη χώρα της φαντασίας, των χρωμάτων, της χαράς και του γέλιου με βιωματικό παιχνίδι και χορό με την ιστορία Πίκα-Πίκα Μπλουμ που παρακολουθήσαμε τις δύο μάγισσες να μας ταξιδεύουν στον κόσμο των συναισθημάτων μέσα από διάφορα ευτράπελα και συμφορές έχοντας αίσιο τέλος.
Ευχαριστούμε την Κιβωτού Αγγελική-Εμψυχώτρια θεατρικού παιχνιδιού, ηθοποιό και συγγραφέα θεατρικών για παιδιά.
![1698927151511](https://blogs.sch.gr/8nipkoryd/files/2023/11/1698927151511-300x90.jpg?x48291)
![1698927183551](https://blogs.sch.gr/8nipkoryd/files/2023/11/1698927183551-300x103.jpg?x48291)