¨Χορευτικά ταξίδια¨ στο 8ο

Την Πέμπτη 13 Ιουνίου 2013 πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας η εκδήλωση «Χορευτικά ταξίδια», εκδήλωση ενταγμένη στα Πολιτιστικά Προγράμματα του σχολικού έτους 2012-2013 και στο ¨Φεστιβάλ Παιδείας 2012-2013¨ του Δήμου Ελευθερίου Κορδελιού¨. Το Πολιτιστικό Πρόγραμμα πραγματοποιήθηκε κατά τη διάρκεια του σχολικού  έτους από τους Γυμναστές του σχολείου κα. Τσακοπιάκου Νάνσυ και Αναστασιάδη Στάθη

Όλες οι τάξεις παρουσίασαν, σε γονείς και συμμαθητές, παραδοσιακούς, λαϊκούς και μοντέρνους χορούς. Στη συνέχεια μαθητές, γονείς και εκπαιδευτικοί χόρεψαν… όσο το επέτρεψε ο καιρός.

Ευχαριστούμε το Δήμο Κορδελιού-Ευόσμου για την τεχνική υποστήριξη της εκδήλωσης, καθώς και τον ωρομίσθιο καθηγητή Μουσικής του σχολείου μας, κ. Κωνσταντίνο Μαργαρίτη, για τη συμβολή του στην επιτυχή πραγματοποίηση της εκδήλωσης.

[slideboom id=781311&w=425&h=370]

Αναλυτικά παρουσιάστηκαν:

Τμήματα Β1-Β2:

Παλαμάκια (Ήπειρος)

Πέρα στους πέρα κάμπους (Δωδεκάνησα)

Ντιρλαντά (Δωδεκάνησα)