eTwinning 2020-2021: “E.U. Warrior Kids Vs Covid”

twinspace-logo E.U. Warrior Kids Vs Covid

Tο Σχ.Ετος 2020-2021, 26 δάσκαλοι από 5 χώρες  της Ευρώπης συμμετείχαμε στο  e -Τwinning project  “E.U. Warrior Kids Vs Covid” με σκοπό   να υποστηρίξουμε  τους μικρούς μαθητές μας την δύσκολη περίοδο της Πανδημίας .

Συνεργαστήκαμε  στο έργο αυτό  με  18 σχολεία και 583 μαθητές  με ένα κοινό στόχο: Να μετατρέψουμε  τη σκληρή αυτή  εμπειρία , σε μια ευκαιρία για αναδυόμενες γνωστικές, συναισθηματικές και κοινωνικές δεξιότητες.

Δημιουργήσαμε  συνεργατικό βιβλίο  με το 1ο   Πειραματικό Σχολείο Θεσσαλονίκης.

Δημιουργήσαμε και παίξαμε συνεργατικά παιχνίδια:

Το επιστέγασμα των προσπαθειών μας για το  συνεργατικό έργο  “Ε.U. Warior Kids Vs Covid” ήρθε με την βράβευση των εκπαιδευτικών και των μαθητών μας με την Εθνική Ετικέτα Ποιότητας e twinning. Συγχαρητήρια παιδιά!

Αναλυτικές πληροφορίες για το πρόγραμμα και τις δράσεις  του ΕU Worrior Kids Vs Covid μπορείτε να βρείτε ΕΔΩ