Αστέρι της ευχής

Το Νηπιαγωγείο μας στηρίζει σταθερά το Κάνε μια Ευχή-Ελλάδος και συμμετέχει στο  πρόγραμμα  Αστέρι της ευχής (Μπορείτε να δείτε την έγκριση από το Υπουργείο Παιδείας για το πρόγραμμα: Άδεια-Υπουργείου-2021). Η  σχολική μας κοινότητα στηρίζοντας το πρόγραμμα αυτό βοηθά να εκπληρωθούν ευχές παιδιών που πάσχουν από σοβαρές ασθένειες και έχουν στερηθεί την παιδική ανεμελιά. Φέτος,  με την πολύτιμη συνεισφορά των γονέων και μαθητών του Νηπιαγωγείου μας, βοηθήσαμε να εκπληρωθεί η ευχή της Εμμανουέλας, 14 ετών.

Υιοθεσίας 2259 Κάνε Μια Ευχή Ελλάδος 1

Επίσης, στα πλαίσια του προγράμματος Αστέρι της ευχής,  συμμετείχαμε με συλλογική δημιουργία  στο δημιουργικό διαγωνισμό του προγράμματος.  Δημιουργήσαμε  το δικό μας  Αστέρι  και δηλώσαμε  συμμετοχή στην κατηγορία “Σχεδίασε το Αστέρι σου”!

Για την κατηγορία Σχεδίασε το Αστέρι σου μπορείτε να δείτε όλες τις συμμετοχές των Νηπιαγωγείων  ανάμεσα στα οποία βρίσκεται και η δική μας συμμετοχή, ΕΔΩ

Make a wish 7o Νηπιαγωγείο Ιεράπετρας1

Κατόπιν ψηφοφορίας της  αρμόδιας κριτικής επιτροπής, ανακοινώθηκαν  οι νικητήριες συμμετοχές Αστέρι της Ευχής 2021 – 2022 για όλες τις κατηγορίες.  Δείτε τις ΕΔΩ