Επίσκεψη στο 4ο Δημοτικό Ιεράπετρας

Στο πλαίσιο του Προγράμματος Ομαλής Μετάβασης στο Δημοτικό αλλά και των δράσεων του Δικτύου μας “Αθλο-Νηπιάκια εν δράσει”, τα παιδιά του Νηπιαγωγείου μας επισκέφθηκαν το γειτονικό 4ο Δημοτικό Ιεράπετρας (Α τμήμα την Παρασκευή 12 και Β΄τμήμα τη Δευτέρα 8 Απριλίου). Εκεί, μας υποδέχθηκε πολύ θερμά η διευθύντρια κα.Εμμ.Δασκαλάκη και μας ξενάγησε στους χώρους του κτηρίου. Έπειτα, είδαμε  από κοντά την αίθουσα εκδηλώσεων, την αίθουσα υπολογιστών και επισκεφθήκαμε τα τμήματα της Α΄ Τάξης. Εκεί  συναντηθήκαμε με παλιούς  συμμαθητές και γνωρίσαμε νέους φίλους.  Μαζί τους κάναμε το μάθημα  της γυμναστικής με την κ.Γωγώ. Παίξαμε, αθληθήκαμε όλοι μαζί και περάσαμε υπέροχα!  Μέσα από την επίσκεψή μας αυτή είχαμε πολλαπλά οφέλη, καθώς  ήρθαμε σε επαφή με το μεγάλο σχολείο που θα φοιτήσουμε τον προσεχή Σεπτέμβρη, ήρθαμε σε επαφή με φίλους και γυμναστήκαμε παρέα. Ευχαριστούμε πολύ τη διεύθυνση και τους εκπαιδευτικούς  του Δημοτικού Σχολείου για την όμορφη συνεργασία.