Δημοσιεύθηκε στην Ανακοινώσεις, Δράσεις, Κοινωνικές

ΕΚΚΛΗΣΙΑΣΜΟΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΙΟΡΤΗ ΤΩΝ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ

Σήμερα Τρίτη 19/12/2023 εν όψει της γιορτής των Χριστουγέννων πραγματοποιήθηκε εκκλησιασμός των μαθητών–τριών και του διδακτικού προσωπικού του σχολείου μας, στον Ιερό Ναό Ευαγγελίστριας Ν.Ιωνίας Βόλου. Οι μαθητές –τριες μέσα σε κατανυκτικό κλίμα συμμετείχαν στη Θεία Λειτουργία και στη συνέχεια στην Κοινωνία των Αχράντων Μυστηρίων με  απόλυτη τάξη, σεβασμό και ευλάβεια. Το μήνυμα της εορτής των Χριστουγέννων μετέφερε ο εφημέριος του ναού Πατέρας Αμφιλόχιος, εστιάζοντας στην αξία της  αγάπης που γαληνεύει  τις καρδιές και δίνει αληθινό νόημα στη ζωή μας.   Στο τέλος της Θείας Λειτουργίας μαζί με τις ευχές, μοιράστηκαν  σε όλους τους μαθητές –τριες κεράσματα, που ετοίμασαν οι κυρίες της ενορίας.