Δημοσιεύθηκε στην Δράσεις

ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΣΕ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΜΑΘΗΤΙΚΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΤΟΠΙΚΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ

Δύο τμήματα του 7ου Γυμνασίου Βόλου  (Γ1, Γ2) και το Γυμνασιακό Παράρτημα Ιδρύματος Αγωγής ανηλίκων αρρένων Βόλου συμμετέχουν στο Πανελλήνιο Μαθητικό Συνέδριο που διεξάγεται στην Πάτρα από το Πειραματικό Λύκειο του Πανεπιστημίου Πατρών με θέμα « Έλα να σου μιλήσω για τον τόπο μου» με δύο παρουσιάσεις  σχετικές με  την τοπική ιστορία. Το τμήμα Γ1 ασχολήθηκε με το σανατόριο του Πηλίου και το γιατρό Γ. Καραμάνη και το τμήμα Γ2 με το ιστορικό τρενάκι του Πηλίου.

Σας αποστέλλουμε το σύνδεσμο της  πρώτης συνεδρίας του Σαββάτου 29-4-2023, προκειμένου να παρακολουθήσετε την παρουσίαση των εργασιών των μαθητών/τριών μας,  που θα γίνει  σύμφωνα με το προβλεπόμενο πρόγραμμα του συνεδρίου από τις  11:00-11:30 π. μ.

Αν επιθυμείτε, μπορείτε στον ίδιο σύνδεσμο να παρακολουθήσετε όλο το πρόγραμμα της 2ης συνεδρίας, που θα πραγματοποιηθεί από τις 10:30 -13:30 μ.μ

2η  ΣΥΝΕΔΡΙΑ

Σύνδεση μέσω Webex

1.Σανατόριο Πηλίου. Γεώργιος Καραμάνης :

«Καμιά αναπνοή χαμένη», 7ο Γυμνάσιο Βόλου & Γυμνασιακό Παράρτημα

Ιδρύματος Αγωγής ανηλίκων αρρένων Βόλου