Σεμινάρια γονέων

To Κέντρο Πρόληψης των Εξαρτήσεων και Προαγωγής της Ψυχοκοινωνικής Υγείας « ΊΡΙΔΑ» , Δήμου Νέας Ιωνίας σε συνεργασία με τον Ο.ΚΑ.ΝΑ στοχεύοντας στην ενίσχυση του γονεϊκού ρόλου και στη βελτίωση τους κλίματος στην οικογένεια προχωρά στη δημιουργία σεμιναριακού εργαστηρίου γονέων.

Το εργαστήρι γονέων διάρκειας 5 συναντήσεων , εβδομαδιαίας βάσης,  περιλαμβάνει τις ακόλουθες θεματικές : Δεξιότητες που βελτιώνουν την Επικοινωνία στην Οικογένεια , Μαθαίνω να αναγνωρίζω και να εκφράζω τα συναισθήματά μου,  Ενισχύοντας την Αυτοεκτίμησή μου, Η σημασία των ορίων και των κανόνων στη λειτουργία της Οικογένειας. Οι συναντήσεις φέρουν βιωματικό και θεωρητικό χαρακτήρα και θα πραγματοποιούνται στον χώρο του Κέντρου, Πριγκηπονήσων 4, 2ος όροφος.

Θα υλοποιηθούν δυο εργαστήρια γονέων, ένα πρωινό και ένα απογευματινό, σε σταθερή μέρα και ώρα.

Το απογευματινό εργαστήρι ξεκινά τη Δευτέρα 5 Φεβρουαρίου και ώρες       5.30-7.30 μ.μ. και το πρωινό εργαστήρι την Τρίτη 6 Φεβρουαρίου, ώρες 10:00-12:00 π.μ. Ο μέγιστος αριθμός συμμετεχόντων , ανά εργαστήριο, ορίζεται στα 16 άτομα και θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.

Όσοι ενδιαφέρεστε, μπορείτε να δηλώσετε συμμετοχή στη γραμματεία του Κέντρου στα τηλ. 2102715660 και 2102715379 ως τις 31 Ιανουαρίου.

Οι υπηρεσίες του Κέντρου παρέχονται δωρεάν.

Ανακοίνωση για το πρόγραμμα κολύμβησης

Αγαπητοί γονείς της Γ’ τάξης

Σας ενημερώνουμε ότι λόγω καθυστέρησης από την περιφέρεια στην ανεύρεση πούλμαν για τη μετακίνηση των μαθητών στο Ο.Α.Κ.Α. για το μάθημα της κολύμβησης, τα μαθήματα θα ξεκινήσουν μόλις λάβετε νεότερη ειδοποίηση από το σχολείο.