Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Χριστούγεννα Αγάπης για όλους

Χριστούγεννα Αγάπης για όλους

images 300x158Αγαπητοί γονείς, στο πλαίσιο της δράσης «Σχολείο και Κοινωνία – Εθελοντισμός» και εν όψει των γιορτών που πλησιάζουν, αποφασίσαμε με μια πράξη αγάπης να συγκεντρώσουμε και να προσφέρουμε σε κοινωφελή ιδρύματα  του δήμου μας τα παρακάτω είδη:

α) Τυποποιημένα τρόφιμα μακράς διάρκειας όπως μακαρόνια, ρύζι, αλεύρι, όσπρια, γάλατα, ζάχαρη, μέλι, τσάι, φρυγανιές, μαρμελάδες κ.λ.π

β) Είδη ατομικής υγιεινής όπως σαμπουάν, οδοντόκρεμες, αφρόλουτρα, χαρτί υγείας, πάνες ακράτειας ενηλίκων, υποσέντονα κ.λ.π

Τα παραπάνω είδη θα διατεθούν στα εξής κοινωφελή ιδρύματα:

• Αγία Φιλοθέη, η Αθηναία (φιλοξενεί κορίτσια από 6 έως 18 ετών)
  • Στέγη Γερόντων Αγίας Παρασκευής
  • Το Χαμόγελο του Παιδιού

Η συλλογή των προσφορών θα ολοκληρωθεί την Παρασκευή 16 Δεκεμβρίου 2022. Οι προσφορές σας θα συλλέγονται από τους μαθητές της Πέμπτης (Ε΄), οι οποίοι θα περνούν γι΄ αυτό το λόγο από όλα τα τμήματα καθημερινά.

Είμαστε βέβαιοι ότι η μεγάλη οικογένεια του 7ου θα δείξει για μια ακόμα φορά την ευαισθησία της και ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την στήριξη της συλλογικής προσπάθειας.