Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Στο Μέγαρο Μουσικής Αθηνών

Στο Μέγαρο Μουσικής Αθηνών

Μελωδικές στιγμές γεμάτες μαγεία βίωσαν οι μαθητές της Ε΄τάξης κατά την επίσκεψη τους στο Μέγαρο Μουσικής Αθηνών όπου είχαν την ευκαιρία να απολαύσουν στην Συμφωνία αρ 6 (Ποιμενική) του Μπετόβεν από την Κρατική Ορχήστρα Αθηνών, 250 χρόνια μετά τη γέννηση του μεγάλου συνθέτη.
Θερμές ευχαριστίες στη μαμά του σχολείου μας και… μέλος της Ορχήστρας (Φλάουτο) κ. Χρυσή Πιλαφτσή-Γιάρκε που φρόντισε για την σπουδαία αυτή εμπειρία.