Αρχείο ημέρας 16 Φεβρουαρίου, 2019

Ημερίδα με τη Διώξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος

Την Τετάρτη 20 Φεβρουαρίου 2019 & ώρα 09:30 έως 11:30 μετά από προσκλησή μας & την ΄΄αμεση ανταποκρισή τους, θα πραγματοποιηθεί στο χώρο του σχολείου, ημερίδα με αξιωματικούς της “Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος”. Την ημερίδα θα την παρακολουθήσουν μαθητές-εκπαιδευτικοί-γονείς.

Απουσίες μαθητών/τριων λόγω της εποχικής γρίπης

Μαρούσι, 15-2-2019/ Αρ. Πρωτ. : Φ1/24044/Δ2

ΘΕΜΑ: «Απουσίες μαθητών/τριών λόγω της εποχικής γρίπης».                                                                                                        Σας ενημερώνουμε ότι οι απουσίες των μαθητών/τριών της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, που οφείλονται στην έξαρση της εποχικής γρίπης, δεν θα ληφθούν υπόψη για τον χαρακτηρισμό της φοίτησής τους, εφόσον οι κηδεμόνες τους ή οι ίδιοι, εάν είναι ενήλικοι/ες, προσκομίσουν στη σχολική μονάδα πρόσφατη βεβαίωση/γνωμάτευση δημοσίου ή ιδιωτικού νοσηλευτικού ιδρύματος ή ιδιώτη γιατρού, στην οποία να αναγράφεται ο λόγος και η επιβεβλημένη διάρκεια απουσίας από το σχολείο.         Η παρούσα εγκύκλιος έχει ισχύ για το τρέχον σχολικό έτος.