Δημοσιεύθηκε στην Ε.Δ.Υ., Φοίτηση

Ενημέρωση γονέων/κηδεμόνων για λειτουργία της Ε.Δ.Υ.

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ

ΠΡΟΣ ΓΟΝΕΙΣ / ΚΗΔΕΜΟΝΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΗΣ Ε.Δ.Υ

Αγαπητοί Γονείς/ Κηδεμόνες του 6ου Γυμνασίου Κοζάνης,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως κατά τη φετινή σχολική χρονιά 2023-2024 το Σχολείο μας διαθέτει Επιτροπή Διεπιστημονικής Υποστήριξης (Ε.Δ.Υ), η οποία απαρτίζεται από τους:  Εκπαιδευτικό Ειδικής Αγωγής, Κοινωνική  ΛειτουργόΨυχολόγο και  Σύμβουλο Σχολικής ζωής του σχολείου. Πρόεδρος της Ε.Δ.Υ. είναι η Διευθύντρια της σχολικής μονάδας. Τα μέλη της Ομάδας αυτής συνεργάζονται με τη Διεύθυνση, τους Εκπαιδευτικούς και τους Γονείς του Σχολείου για την ψυχοκοινωνική πρόοδο όλων των παιδιών, καθώς και τη διερεύνηση των γενικών αναγκών ή και δυσκολιών (μάθησης και συμπεριφοράς) των μαθητών, με σκοπό την υποστήριξη αυτών και του περιβάλλοντός τους (Εκπαιδευτικών και Γονέων) για την ενίσχυση της μαθησιακής διαδικασίας.

Η Ομάδα της Ε.Δ.Υ θα είναι διαθέσιμη για συνεργασία (μετά από σχετικό ραντεβού) κάθε Δευτέρα.

Για οποιαδήποτε πληροφορία μπορείτε να επικοινωνήσετε με το Σχολείο.

Η  Διευθύντρια και πρόεδρος της Ε.Δ.Υ

Σταθοπούλου Νικολέτα